2015 Liepos 07

Vilniaus kooperacijos kolegijos absolventai – vieni patraukliausių šiandienos verslui

veidas.lt

„Vilniaus kooperacijos kolegija unikali tuo, kad jos steigėja yra verslo struktūra – kooperatinė bendrovė Lietuvos kooperatyvų sąjunga. Todėl turime puikias galimybes įvertinti, kokių kompetencijų labiausiai reikia šiandienos rinkoje. Mes rengiame specialistus Lietuvos verslui ir tarptautiniams verslo paslaugų centrams ir pagal absolventų įsidarbinimo rodiklius esame tarp pirmaujančių“, – teigia Vilniaus kooperacijos kolegijos direktorius Romualdas Pusvaškis.

– Atlaikyti konkurencinę kovą švietimo įstaigoms Lietuvoje vis sudėtingiau. Kokiais konkurenciniais pranašumais šiame kontekste išsiskiria Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK)?

R.P.: Vilniaus kooperacijos kolegija – nevalstybinė aukštoji mokykla, veikianti kaip viešoji įstaiga ir vykdanti pirmosios pakopos studijas bei teikianti profesinio bakalauro laipsnį. Kaip jau minėjau, jos steigėja yra verslo struktūra – kooperatinė bendrovė Lietuvos kooperatyvų sąjunga (vienijanti 38 juridinius narius). Taip pat ji yra steigėja septynių uždarųjų akcinių bendrovių. Lietkoopsąjungos narių ir įmonių 2014 m. prekių apyvarta siekė 621, 5 mln. Lt ir, palyginti su 2013 m., padidėjo 42,2 mln. Lt, arba 7,3 proc.

VKK, aktyviai su ja bendradarbiaudama, įgyja galimybę su geriausiais savo sričių profesionalais ir verslininkais diskutuoti bei tartis, kokie specialistai ir jų įgūdžiai šiandienos rinkoje paklausiausi.

VKK su savo skyriumi Kaune įsikūrusi dviejų didžiųjų Lietuvos miestų centruose ir pasižymi patogiu susisiekimu. Sava valgykla ir bendrabučiai itin palengvina studentų kasdieninę buitį. Siekdama kuo geriau tenkinti smulkiojo ir vidutinio verslo poreikius bei visapusiškai prisidėti prie darnios visuomenės plėtros VKK teikia kvalifikacijos tobulinimo, rinkos tyrimų ir kitokias paslaugas.

2013 m. už socialinės atsakomybės principų integravimą į organizacijos valdymą bei bendruomenės įsitraukimą į šį procesą kolegija buvo įvertinta nacionaliniu atsakingo verslo apdovanojimu.

– Kokios srities specialistus rengia Vilniaus kooperacijos kolegija?

R.P.: Pagal tarptautinius kokybės ir aplinkos apsaugos standartus sertifikuota VKK specializuojasi ekonomikos ir finansų, vadybos bei informacinių technologijų srityse. Taip pat mokome komunikacinės anglų verslo kalbos. Mūsų parengti specialistai darbdavių yra pageidaujami. Pavyzdžiui, informacinių technologijų srities darbdavių neseniai išsakyta mintis: duokite jau šiandien 10 tūkst. savo specialistų, ir visus juos įdarbinsime.

– Ar tiesa, kad jūsų kolegijoje dėstomos disciplinos tarpusavyje gana susijusios?

R.P.: Iš tiesų šiandien darome viską, kad jos tarpusavyje susisietų: nei vadybos, nei apskaitos negalime įsivaizduoti be informacinių technologijų, o informacinių technologijų diegimas bei priežiūra ir yra dažniausia būtent apskaitos ar vadybos informacinės sistemos dalis. Jas mūsų studentai mokosi įdiegti ir prižiūrėti.

Kaip vieną iš savo studijų programų esame įvardiję ir viešojo maitinimo organizavimą. Artimiausiu metu numatoma šią programą tobulinti, pasitelkus gerąją austrų ir šveicarų patirtį.

– Ar jūsų kolegijos pavadinimas sugalvotas jūsų steigėjo?

R.P.: Vilniaus kooperacijos kolegija vadinamės ne tik dėl mūsų steigėjo. Sąvoką „kooperacija“ suvokiame gerokai plačiau: kaip bendradarbiavimą, veikimą drauge, pagalbą vienas kitam. Taigi atsakingu veikimu pagrįstas bendradarbiavimas padeda išlaisvinti kūrybinį potencialą ir pasiekti geresnių rezultatų. Kuo svarbus kooperavimasis įmonėms? Jis leidžia specializuotis, sumažina sąnaudas ir taip leidžia padidinti savo konkurencingumą. Palaikydama kooperacijos idėjas, mūsų kolegija itin daug dėmesio skiria bendradarbiavimui tarp visų į studijų procesą įsitraukusių šalių, nuolat bendraujama su darbdavių ir verslo organizacijų atstovais, tariasi dėl studentų darbo ir praktikos vietų.

Taip pat sudarome sąlygas studijuoti dirbantiems žmonėms, kurie jau yra įgiję profesiją, tačiau pasigenda tam tikrų kompetencijų (vadybinių, apskaitos ar informacinių technologijų), leidžiančių jiems tapti dar konkurencingesniems darbo rinkoje.

– Kaip manote, nuo kokių veiksnių priklauso sėkminga absolventų įsidarbinimo perspektyva?

R.P.: VKK studentams platesnį suvokimą suteikia artimas kolegijos ryšys su socialiniais partneriais. Su visais socialiniais partneriais palaikome glaudžius ryšius. Tarp jų ir su praėjusiais metais įsteigta Lietuvos kooperatyvų konfederacija bei jos nariais: Lietuvos kredito unijų asociacija, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija ir Lietuvos kooperatyvų sąjunga. Mūsų partneriai studentus praktikos metu supažindina su įmonės veikla, strategija, verslo apskaita.

Toks bendradarbiavimas lemia ir naujų studijų programų gimimą. Viena jų –  informacinių sistemų diegimo ir priežiūros studijų programa. Po vertinimo ji buvo įtraukta į sąrašą programų, kuriose studentų studijos nevalstybinėje kolegijoje yra apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų. Matyt, tai geriausias įrodymas programos kūrėjams, kad ji iš tiesų reikalinga.

– Kokios kompetencijos šiandien būtinos darbo rinkoje?

R.P.: Atkreipkite dėmesį, kad Prancūzijoje ar Vokietijoje kepyklos savininkas šiandien yra devynių amatų meistras: pats užsiima apskaita ir vadyba, aptarnauja klientus, tuo pat metu yra ir padavėjas, ir kepėjas. Klientai į tokias vietas plūsta, nes juos žavi aptarnavimo ir bendravimo nuoširdumas. Taigi siekiame, kad jaunas žmogus ne tik pasirengtų užimti jau kažkieno kito sukurtą darbo vietą, bet ir pats gebėtų kurti verslą bei darbo vietas. Mūsų tikslas – šiandienos rinkoje reikalinga kompetencija reikiamoje vietoje reikiamu laiku.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Dirbti Dirbti rašo:

    Kolegija tikrai paruosia labiau praktikus darbuotojus, o ne teoretikus. Tad norint dirbti, o ne siekti mokslo aukstumu, tikrai nera butinas universiteto diplomas. Darbuotojo visapusiskumas, gebejimas orientuotis ivairiose srityse, tikrai yra didziulis pliusas darbo rinkoje. Visi procesai skaitmeniziuoti, tad nebera taip, kad kiekvienai operacijai samdomas atskiras darbuotojas, kad kasininkas yra tik kasininkas. Ivairios technologijos ir programos leidzia vienam apskaitos darbuotojui apimti daugeli sriciu. Smulkesnes imones aplamai nebesamdo buhalterio visai darbo dienai, o renkasi buhalterines apskaitos paslaugas teikiancias imones, pvz http://www.buhalterinespaslaugos.lt/buhalterines-paslaugos-vilniuje/ kur už sutartą mokestį sutvarkomas visas procesas nuo… iki


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...