2012 Vasario 19

Kauno kolegija: sėkmę lemia dėmesys kokybei

veidas.lt


Šiuo metu aukštosios mokyklos turi rimtai konkuruoti dėl jaunuolių, besirenkančių studijas.

Pagrindiniu – kokybės principu besivadovaujanti Kauno kolegija orientuojasi į studentų poreikius: norą turėti tvirtą teorinių žinių pagrindą, dar studijuojant išlavinti praktinius įgūdžius ir sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje.

Kauno kolegija neatsitiktinai asocijuojasi su dinamiška ir kokybiškas studijas garantuojančia mokslo įstaiga, kurioje rengiami technologijų, socialinių mokslų, biomedicinos, humanitarinių mokslų ir meno srities specialistai.
Savaitraščio „Veidas“ paskelbtame Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge Kauno kolegija užima pirmą vietą tarp valstybinių kolegijų. Per 40 studijų programų stojantiesiems siūlančios aukštosios mokyklos duris kasmet praveria daugiau kaip 2300 pirmakursių. Dvyliktus metus gyvuojanti aukštoji mokykla jau išleido per 14 tūkst. absolventų.
„Tiek Kauno kolegijos absolventų sėkmę, tiek apskritai kokybišką veiklą lemia susiformavusi bendradarbiavimo kultūra, paremta studentų ir dėstytojų partneryste“, – tvirtina kolegijos direktorius dr. Mindaugas Misiūnas. Jis pabrėžia, kad į studentų poreikius besiorientuojanti aukštoji mokykla stengiasi maksimaliai spartinti procesus, kurie lemia studijų kokybės gerėjimą ir darbdavių reikalavimus atitinkantį parengiamų specialistų lygį.
Studijų kokybės užtikrinimui itin pasitarnauja institucijos valdymo modelis, kuriame aktyvų vaidmenį atlieka Kauno kolegijos taryba. Joje dalyvauja ir sprendimus priima socialiniai partneriai.

Taip! – efektyvioms paskaitoms

Kauno kolegijos studentams paskaitose žinias perteikia dėstytojai, kurių kvalifikacija, to paties reitingo duomenimis, įvertinta geriausiai iš visų valstybinių ir privačių Lietuvos kolegijų.
Kolegijos dėstytojai žinias apie dėstomus dalykus gilina atlikdami mokslo taikomuosius tyrimus, stažuodamiesi Lietuvos ir užsienio įmonėse, dalyvaudami įvairiuose projektuose, konferencijose. Siekdami kuo suprantamiau perteikti informaciją ir atsižvelgdami į šiuolaikinius mokymosi įpročius bei technologinius laimėjimus, jie taiko naujus mokymo metodus: realių situacijų analizę ir sprendimą, vaizdo priemones, integruotas užduotis ir kitus metodus, dėl kurių paskaitos tampa nenuobodžios ir nepraranda ryšio su gyvenimo realijomis.
„Mūsų tikslas – kad studentas intensyviai studijuotų ir rengtųsi profesinei karjerai, nes per trejus studijų metus jis turi įgyti žinių ir praktinių gebėjimų, kurie jam padės tinkamai konkuruoti Lietuvos ar užsienio darbo rinkoje“, – apibendrina M.Misiūnas, pabrėždamas būtinybę sudaryti studentams tinkamas sąlygas.
Siekdama pagerinti studentų gyvenimo ir mokymosi sąlygas per pastaruosius metus Kauno kolegija renovavo penkis pastatus, įrengė papildomų laboratorijų, pradėtas statyti studijų centras. Per 2009–2013 m. Kauno kolegijoje studijų sąlygoms ir kokybei gerinti iš ES fondų ir kitų finansinių šaltinių investuota bei ketinama investuoti per 30 mln. Lt.

Kelius atveria bendradarbiavimas

Kauno kolegijos studentai gali lavintis ne tik per paskaitas ar savarankiškai studijuodami, bet ir atlikdami praktikas, įgūdžiams lavinti vidutiniškai skiriama iki 55 proc. studijų programos laiko. Pastaruoju metu populiarėja praktikos užsienyje – kolegijos studentai pasisemti žinių vyksta į tarptautines įmones Olandijoje, Graikijoje, Kipre, Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse.
Kauno kolegija bendradarbiauja su daugiau kaip 150 užsienio aukštųjų mokyklų iš 33 pasaulio šalių: tarp kolegijos studentų populiariausios dalinės studijos Suomijoje, Danijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse. Lietuvos valstybinių kolegijų statistikos duomenimis, daugiausiai dalinėms studijoms ar praktikai į užsienio šalių aukštąsias mokyklas ir įmones išvyksta Kauno kolegijos studentų.
Darbdavių – verslo įmonių, valstybės įstaigų, asocijuotų struktūrų vaidmuo Kauno kolegijai itin svarbus. Darbdaviai dalyvauja rengiant naujas ar koreguojant esamas studijų programas, įgyvendinant projektus, organizuojant studentų praktikas, jų atstovai vertina studentų parengtus baigiamuosius darbus, savo patirtį jiems atskleidžia paskaitose, seminaruose, konferencijose, vadovauja praktikoms, specialiomis stipendijomis apdovanoja pasižymėjusius studentus.
Nuolatinis bendradarbiavimas su kolegijos partneriais – darbdaviais, tarptautiniais ekspertais, užsienio aukštosiomis mokyklomis užtikrina dalijimąsi patirtimi ir naujovių taikymą. Tai leidžia formuoti būtent tokį studijų turinį, kuris atitinka stojančiųjų reikmes ir darbo rinkos realijas.

Naujovės

Kauno kolegija kviečia studijuoti naujų studijų programų – fotografijos, įvaizdžio dizaino, Ssporto vadybos.

Fotografijos studentai galės rinktis iš trijų specializacijų: mados, reportažo arba architektūros fotografijos. Sudarant studijų dalykų turinį remtasi ekspertų, patyrusių fotografų nuomone.

Dar viena naujovė – įvaizdžio dizaino programa. Įvaizdžio dizainerio veiklos spektras apima prekybą, gamybą, kultūrinę veiklą, tai yra darbą grožio studijose, televizijoje, drabužiais, apavu, aksesuarais prekiaujančiose įstaigose, leidiniuose ir kt.

Kita planuojama studijų programa – sporto vadyba. Ši programa rengiama atsižvelgiant į sporto klubų vadovų išdėstytus poreikius.

Šiais metais bus tęsiamas priėmimas į turizmo ir viešbučių vadybos anglų kalba studijas, bus vykdomas priėmimas į angliškai dėstomą bendrosios praktikos slaugą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...