2010 Gegužės 04

Statutas

Šiaulių kolegija pradėjo valdymo pertvarką

veidas.lt

Vyriausybė patvirtino Šiaulių kolegijos statutą. Šiaulių kolegija kol kas pirmoji kolegija, pradėjusi valdymo pertvarkos procesus pagal Mokslo ir studijų įstatymą. Pagal naują statutą, Vyriausybė kolegijai nuosavybės teise perduos jai priklausantį turtą (išskyrus nekilnojamąjį). Iki šiol visas kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas, kuriuo naudojosi aukštosios mokyklos, jų uždirbamos lėšos priklausė valstybei.

Kolegija galės savarankiškai disponuoti laboratorine įranga, kompiuteriais ir kitu inventoriumi. Bendra turto vertė – 2, 5 mln. Lt. Tai valstybės įnašas į Šiaulių kolegiją, kuri pertvarkė savo teisinį statusą. Pertvarkiusi savo teisinį statusą Šiaulių kolegija galės formuoti ir naujame statute numatytus valdymo organus – sudaryti Kolegijos tarybą.

Kolegija savo nuožiūra valdydama turimą turtą, galės efektyviau plėtoti taikomųjų mokslinių tyrimų infrastruktūrą, gerinti studijų kokybę, taip pat bendradarbiauti su užsienio aukštosiomis mokyklomis, visuomenės ir ūkio partneriais.

Visos 13 valstybinių kolegijų statutus rengia vadovaudamosi Vyriausybės patvirtintu grafiku. Statutus jau yra parengusios keturios kolegijos: Žemaitijos kolegija, Panevėžio, Utenos ir Marijampolės. Šių aukštųjų mokyklų statutai yra derinami su ministerijomis ir artimiausiu metu bus pateikti tvirtinti Vyriausybei.

Trijų kitų kolegijų, Vilniaus kolegijos, Kauno kolegijos ir Alytaus kolegijos, statutai baigiami rengti. Rugsėjo pirmą dieną statutus tvirtinti turės pateikti Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija bei Kauno technikos kolegija. Numatyta, kad 2011 metų kovo pirmą dieną statutus teiks likusios kolegijos – Klaipėdos valstybinė kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla bei Vilniaus technikos ir dizaino kolegija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...