2011 Vasario 21

Kultūra

Vilniaus knygų mugės lankytojų skaičius viršijo 61 tūkstantį

veidas.lt

Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio sostinėje vykusioje 12-ojoje Vilniaus knygų mugėje organizatoriai suskaičiavo daugiau nei bet kada anksčiau – 61,8 tūkst. – lankytojų.

Parodų ir kongresų centre “Litexpo” BNS sakė, kad tai rekordinis lankytojų skaičius, aplenkęs pernykštį, 2010-aisiais taip pat laikytą rekordiniu.

Pernai mugėje apsilankė 59,2 tūkst. svečių, iki tol daugiausia lankytojų suskaičiuota 2008 metais. Tuomet mugėje svečiavosi 57,8 tūkst. žmonių.

Šiemet mugėje, rengtoje su šūkiu “Už teisę skaityti”, vyko apie 330 renginių, ji sutraukė apie 220 dalyvių. Skaitytojai galėjo susitikti su mėgstamais kūrėjais iš užsienio ir Lietuvos rašytojais.

Nemažai renginių buvo skirta rašytojo, poeto, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo 100 metų gimimo jubiliejui.

Šiemet pirmąkart mugėje lankytojus traukė Knygos kino salė, kur demonstruoti dokumentiniai filmai apie įžymius kūrėjus ir garsių romanų ekranizacijos.

Mugėje tradiciškai apdovanoti konkurso “Metų knygos rinkimai”, Knygos meno konkurso “Vilnius’2010″, J.Ivanauskaitės premijos bei šiemet įsteigtos Patriotų premijos laureatai, paskelbtas kūrybiškiausios pernykštės knygos autorius, vyko Metų verstinės knygos rinkimai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...