2012 Vasario 17

Vilniaus knygų mugėje mažiesiems skaitytojams bus pristatyti nauji Krakatukų ir Kakės Makės nuotykiai

veidas.lt

Šią savaitę knygynų lentynas pasiekė dvi karštos naujienos vaikams – leidyklos „Alma littera“ vienu metu išleistos knygelės jauniesiems skaitytojams.

Rašytoja Renata Šerelytė pristatė jau ketvirtąją knygelę apie Krakatukus – „Krakatukai kosmose“, o rašytoja Lina Žutautė išleido antrąją knygelę apie Kakę Makę –  „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“. Abi knygos bus pristatytos vasario 23–26 dienomis vyksiančios Vilniaus knygų mugės metu.
Dailininkė, vaikiškų knygų iliustratorė ir, kaip teigia pati autorė, „truputį rašytoja“ Lina Žutautė mažiesiems jau pažįstama iš žaismingų knygelių  „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“ (2010), kuri pripažinta geriausia metų knyga jauniausiems skaitytojams, ir  „Du paršeliai“ (2011). Kakės Makės istorijomis susidomėjo ir užsienio leidėjai, Rusijoje Kakė Makė taip pat mylima vaikų ir žinoma kaip Tosia Bosia. „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“ – pats naujausias autorės kūrinys.
„Šioje knygoje Kakei Makei nutinka gana keista istorija. Kai mergaitė negirdi, ką sako mama, negirdi senelės, negirdi tėčio, jos ausys, matyt, pasijutosios nereikalingos, ima ir pabėga. O Kakė Makė puola jų vytis. Deja, ausys dingsta – kaip į vandenį. Todėl Kakė Makė nusprendžia, kad ausis galima pasiskolinti. Bet argi skolintas daiktas bus toks pat geras kaip savo? Aišku, kad ne. O ką Kakei Makei tenka padaryti, kad jos grįžtų, sužinos visi, perskaitę knygą“, –  sako L. Žutautė.
Susitikimas su rašytoja Lina Žutaute, jos knygos pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės su vaikais vyks Vilniaus knygų mugėje vasario 25 d., šeštadienį, 14 val. vaikų scenoje.
Poetės, prozininkės, kritikės, pjesių ir literatūros kūrinių vaikams autorės Renatos Šerelytės kūrybinėje biografijoje – eilėraščių ir prozos knygos vaikams, istorinės nuotykių apysakos jaunimui, novelių rinkiniai, romanai. Mažiesiems skaitytojams ši rašytoja puikiai pažįstama iš Krakatukų serijos knygelių: „Krakatukų pievelė“ (2008), „Krakatukų brūzgėlynai“ (2008), „Krakatukų jūra“ (2009) ir pačia naujausia – „Krakatukai kosmose“ (2012). Iliustravo Irmina Dūdėnienė.
„Naująją knygelę apie Krakatukus rašiau apie metus. Joje atsispindi mano mėgstamas motyvas – kelionės. Naujajam kūrinyje Krakatukai su savo trobele išskrenda į kosmosą ir keliauja per sferas. Jiems nutinka įvairiausių nuotykių, tačiau svarbiausia, kad jie sėkmingai grįžta namo. Šiuo metu jau ruošiu knygelę apie naujus Krakatukų nuotykius. Per praėjusią Knygų mugę prie manęs priėjo mergaitė ir paprašė, kad parašyčiau knygą „Krakatukai sniegynuose“. Skaitytojų norai rašytojui reiškia labai daug“, – sako R. Šerelytė.
Susitikimas su rašytoja Renata Šerelyte, jos knygos pristatymas vyks Vilniaus knygų mugėje vasario 25 d., šeštadienį, 17 val. vaikų scenoje. Knygos pristatymą moderuos žinomas vaikų literatūrologas Kęstutis Urba.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...