2011 Vasario 21

Šildymas

Vilniaus gyventojams pateikiamos sąskaitos už šilumą yra neteisėtos

veidas.lt

Vilniuje pateikiamos sąskaitos už centralizuotą šilumą yra neteisėtos – tai konstatavo vasario 11 dieną vykusio Vyriausybės darbo grupės šilumos sąskaitų klausimams spręsti posėdžio dalyviai.

Naujiena, kad sąskaitos už centralizuotai tiekiamą šilumą yra niekinės, buvo paskelbta tik internetiniame Žvėryno bendruomenės puslapyje, tuo tarpu posėdyje dalyvavę valdžios institucijų atstovai šią informaciją komentuoja labai nenoriai, pirmadienį rašo dienraštis “Lietuvos žinios”.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vadovas Feliksas Petrauskas patvirtino, kad posėdyje iš tiesų buvo kalbama apie neteisėtas sąskaitas. Anot jo, jeigu sąskaitos formuojamos pagal metrologiškai nepatikrintas ir neįteisintas apskaitos priemones, jos yra neteisėtos, nes Metrologijos įstatymas draudžia apskaitai naudoti nepatikrintų priemonių duomenis.

F.Petrauskas negalėjo paaiškinti, kodėl ši informacija nepasiekė visuomenės, bet patvirtino, kad ji yra svarbi vartotojams, besibylinėjantiems teismuose su šilumininkais dėl skolų, apskaičiuotų pagal metrologiškai neįteisintų priemonių duomenis.

“Buvo kalbama, bet neužbėkim įvykiams už akių, kiekvienas atvejis yra individualus. Buvo kalbėta, kaip traktuoti sąskaitas, jeigu apskaitos prietaisai yra metrologiškai nepatikrinti. Bet nuomonės išsiskyrė ir nuspręsta, kad Metrologijos tarnyba turi skubiai priimti sprendimą dėl skaitiklių su nuotoliniu duomenų perdavimu – įteisinti juos arba ne”, – tvirtino posėdyje dalyvavęs ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Pasak Lietuvos metrologijos inspekcijos viršininko Algirdo Skripėtos, metrologiškai neįteisinta šilumos punktų valdymo sistema “RubiSafe” įdiegta maždaug 70-80 proc. Vilniaus šilumos punktų. Anot jo, Vilniuje metrologiškai patikrinti yra vos 5 proc, o Lietuvoje – 65 proc. karšto vandens skaitiklių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...