2011 Gegužės 28

Vilniaus aukcione parduota darbų už beveik 340 tūkst. litų

veidas.lt

BFL

Penktadienį vykusiame 19-ame Vilniaus aukcione parduota darbų už beveik 340  tūkst. litų.

Kaip praneša renginio organizatoriai, nors pradinės darbų kainos svyravo nuo 250 iki 25 tūkst. 600 litų, aukciono vakarą jos kilo iki 67 tūkst. litų už kūrinį. Iš viso 19-ame Vilniaus aukcione įsigyti 45 darbai.

Aukciono rinkinio ryškiausiu akcentu buvo pirmą kartą viešai pristatoma Igno Šeiniaus kolekcijos lituanistinė dalis. Ją įvertino ir aukciono publika, nupirkti beveik visi šios kolekcijos kūriniai.

Brangiausiai aukcione parduotas kūrinys taip pat priklausė šiai kolekcijai – tai Antano Žmuidzinavičiaus 1924 metų darbas “Užgesęs vulkanas”, parduotas už 67 tūkst. litų. Šio kūrinio kaina nuo 25 tūkst. 600 litų pakilo 2,6 karto. Tai yra brangiausiai parduotas kūrinys Vilniaus aukciono istorijoje.

Aukcione taip pat ženkliai pakeltos Kazio Šimonio darbų kainos. Brangiausiai parduotas K.Šimonio 1920 metų “Karalaičio pasakų miestas” – už 45 tūkt. litų. Aukcione nupirkti visi penki pristatyti šio autoriaus kūriniai.

K.Šimonio “Piemenukas prie pasakų vartų” parduotas už 34 tūkst. litų, “Deivė Jūratė” už 30 tūkst. litų, “Aušra” už 4,2 tūkst. litų bei “Vaidilutė” už 3,6 tūkst. litų. Šis autorius ir toliau išlieka perkamiausiu Vilniaus aukciono pardavimų istorijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...