2010 Gruodžio 03

Spaudos aktualija

Vilkaviškio avarija – daugiau mįslių nei atsakymų

veidas.lt

Vilkaviškį be vadovų palikusios kraupios avarijos priežastis tiriantys pareigūnai stebisi, kodėl merijos atstovai tikina nežinantys, kur tą lemtingą dieną vyko rajono valdžia. Ne mažiau mįslingos atrodo ir pačios nelaimės aplinkybės.

Užvakar pavakare per avariją žuvus Vilkaviškio rajono vicemerui Jonui Meškauskui ir savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Kasparaičiui, nuo vakar iki pirmadienio rajone paskelbtas gedulas. Visus vilkaviškiečius sukrėtusi nelaimė sukėlė sąmyšį tarp savivaldybės valdininkų, dabar svarstančių, kas galėtų laikinai eiti mero pareigas, kol per tą pačią avariją sunkiai sužeistas rajono meras Algirdas Bagušinskas yra medikų rankose. Negana to, nelaimė užminė daugybę mįslių, kurių kol kas negali įminti jos aplinkybes tiriantys policijos pareigūnai.

Lietuvos žinios“ praneša:

Kodėl įvyko kraupi avarija, nusinešusi dviejų rajono vadovų gyvybes, vis dar neaišku. Anot Vilkaviškio policijos komisariato viršininko Rolando Gylio, eismo sąlygos nelaimės metu nebuvo sudėtingos – dar buvo šviesu, nesnigo. Kelio danga buvo neslidi. Šios aplinkybės verčia ieškoti kitų priežasčių, kodėl tarnybinis automobilis “Opel Vectra” išvažiavo į priešingą eismo juostą, nulėkė nuo kelio, atsitrenkė į pakelės medį ir apvirto. Neatmetama tikimybė, kad mašina lėkė nesaugiu greičiu, bet pagal automobilio spidometro parodymus policijos pareigūnams to nustatyti nepavyko. “Ar nebuvo viršytas saugus greitis, galima bus nustatyti tik atlikus autotechninę ekspertizę”, – teigė R.Gylys.

Vakar rytą policijos komisariato pareigūnai atliko papildomą eismo įvykio vietos apžiūrą. Nuostabą kelia tai, kad iki šiol nepavyko išsiaiškinti, kas iš tikrųjų vairavo tarnybinį automobilį. Ar prie jo vairo galėjo sėdėti savivaldybės administracijos direktorius S.Kasparaitis, policijos komisariato viršininkas nei patvirtino, nei paneigė. Kol kas neaišku ir tai, ar važiavusieji automobiliu buvo prisisegę saugos diržais.

Artimiausiomis dienomis laukiama teismo medicinos ekspertų išvadų, ar kurio nors žuvusio ar sužaloto vyro kraujyje būta alkoholio.

“Mums būtų daugiau aiškumo, jei pavyktų nustatyti, iš kur tą dieną savivaldybės vadovai vyko, jei atsirastų liudininkų, mačiusių, kaip jie sėdo į automobilį ir nuvažiavo Vilkaviškio link. Tačiau kol kas jų neradome. Apklausėme per 10 savivaldybės administracijos darbuotojų, galėjusių žinoti, kur tą dieną važiavo meras ir jo pavaldiniai. Bet darbuotojai nieko konkretaus mums pasakyti negalėjo”, – sakė Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininkas R.Gylys.

Per avariją sunkiai sužeistas rajono meras A.Bagušinskas trečiadienio vakarą iš Vilkaviškio ligoninės kauniečių reanimobiliu buvo nuvežtas į Kauno medicinos universiteto klinikų reanimacijos skyrių.

Su LŽ kalbėti apie paciento sveikatos būklę Kauno medikai vakar kategoriškai atsisakė. Klinikų atstovė spaudai Eglė Žemaitienė aiškino, kad A.Bagušinsko būklė yra sunki, bet jau stabili. Esą kai buvo atvežtas iš Vilkaviškio, jo gyvybė “kabėjo ant plauko”. Reanimacijos skyriuje gyvybines funkcijas palaikanti aparatūra padėjo merui atsigauti. Medikai nepraranda vilties, kad A.Bagušinskas netrukus pradės sveikti.

Vakar buvo surengtas Vilkaviškio savivaldybės tarybos narių, administracijos vadovų pasitarimas. Tartasi, kaip elgtis, kai neliko kam eiti mero pareigų. “Šiuo metu dar deriname detales su Vyriausybės atstovu Marijampolės apskrityje ir Vyriausiąja rinkimų komisija. Kai tik bus viskas aišku, paskelbsime apie neeilinį tarybos posėdį”, – LŽ sakė Vilkaviškio tarybos sekretorė Birutė Kailiuvienė. Toks posėdis anksčiausiai gali būti šaukiamas tik kitą savaitę.

Savivaldybės taryba negali būti be vadovo, nesvarbu, laikino ar nuolatinio. Negana to, taryba net ir naujo mero pavaduotojo rinkti negali, nes jo kandidatūrą įstatymai suteikia teisę siūlyti išimtinai tik merui. Būdamas sunkios būklės meras A.Bagušinskas šia tik jam įstatymų suteikta teise pasinaudoti negali.

“Susirinkę tarybos nariai gali išsirinkti asmenį, kuris laikinai galėtų vadovauti tarybos darbui bei vykdyti kitas merui priskiriamas funkcijas. Negali tik siūlyti savo kandidatų į mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus, savivaldybės kontrolieriaus pareigybes”, – LŽ aiškino Vyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje Paulius Uleckas.

Anot jo, kur kas sudėtingesnė situacija savivaldybėje būtų susidariusi, jei rajone nebūtų patvirtinta savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė. Kaip savivaldybės tarybai būtų tekę elgtis tuomet, neaptarta net įstatymuose. Tačiau nuo vakar Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai vietoj žuvusio direktoriaus vadovauja administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas.

Merijoje vakar buvo sudaryta žuvusių savivaldybės vadovų laidojimo komisija. Iki pirmadienio rajone paskelbtas gedulas, atšaukti visi renginiai. Į savivaldybę jau pradėjo plaukti užuojautos. Daugiausia jų sulaukta telefonu, vieni pirmųjų užuojautas pareiškė viešosios įstaigos “Solidarity” vadovas Gerhardas Carlas ir Vokietijos miesto Ahauso savivaldybė, su kuria Vilkaviškis jau ne vienus metus palaiko glaudžius ryšius. Merijos atstovai vakar pavakarę stebėjosi, kodėl Vilkaviškio nepasiekia oficialios pirmųjų mūsų krašto asmenų užuojautos.

Vilkaviškiečiai atsisveikinti su žuvusiaisiais galės nuo šiandien. Suderinus su jų artimaisiais nutarta, kad S.Kasparaitis ir J.Meškauskas bus pašarvoti vienoje vietoje – Vilkaviškio parapijos salėje. Tai buvo padaryta dar vakar vakare. Laidotuvės vyks šeštadienį.

Savivaldybės administracijos direktorius ir mero pavaduotojas bus palaidoti naujosiose Vilkaviškio kapinėse, gretimose kapvietėse.

Lietuvos rytas“ rašo:

Policijos pareigūnai kol kas neįvardija baisios avarijos priežasčių.

Manoma, kad tarnybinį automobilį „Opel Vectra” vairavo Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktorius 51 metų Sigitas Kasparaitis.

Trečiadienį pavakare mašina nuslydo nuo kelio Gražiškiai–Vilkaviškis ir apvirto.

Iš karto žuvo S.Kasparaitis ir drauge važiavęs Vilkaviškio vicemeras 63 metų Jonas Meškauskas.

Automobilio gale sėdintis rajono meras 52 metų Algirdas Bagušinskas buvo sunkiai sužalotas. Jis gydomas Kauno klinikose.

Visi jie – bendražygiai. J.Meškauskas ir A.Bagušinskas – Socialdemokratų partijos nariai, o S.Kasparaičio pavardė per rinkimus buvo socialdemokratų sąraše.

Mieste paskelbtas trijų dienų gedulas, todėl buvo atšaukta šiandien turėjusi vykti miesto eglutės įžiebimo šventė.

Vilkaviškio taryba šiandien rinksis į neeilinį posėdį, kuriame bus sprendžiama, kam bus suteikti įgaliojimai priimti sprendimus.

Savivaldybės administracijai šiuo metu atstovauja S.Kasparaičio pavaduotojas socialdemokratas Saulius Vabalas.

Vakar „Lietuvos rytas” aiškinosi kraupios nelaimės aplinkybes.

Iš karto po to, kai trečiadienį, baigiantis darbo dienai, pasklido žinia apie tragišką avariją, niekas iš savivaldybės darbuotojų negalėjo atsakyti į klausimą, kur buvo išvažiavę trys rajono vadovai.

Vakar apie jų kelionės tikslą paklausti darbuotojai kartojo tą patį: „Darbo reikalais važinėjo po seniūnijas.”

Važiuojant keliu Gražiškiai–Vilkaviškis yra trys seniūnijos: Vištyčio, Gražiškių bei Pajevonio.

Tačiau nė vienoje jų trečiadienį savivaldybės vadovai nesilankė.

Dar kalbama, kad valdininkai važiavo apžiūrėti valymo įrenginių.

Tačiau kur jie buvo po to, nežinia.

Avariją tiriantiems policijos pareigūnams labai svarbu rasti liudininkų, kurie galėtų pasakyti, kas sėdėjo prie vairo.

„Kad vairavo S.Kasparaitis, kol kas yra tik prielaida.

Tyrimui reikia tikslumo. Apklausėme bene dešimt savivaldybės darbuotojų, tačiau jų paaiškinimai nekonkretūs”, – kalbėjo policijos pareigūnai.

Po avarijos jie S.Kasparaitį rado gulintį netoli apvirtusio „Opel Vectra”.

J.Meškauskas buvo rastas prispaustas po priekine mašinos dalimi, buvo matyti tik žuvusiojo batai

Mažiausiai tikėtina, kad automobilį galėjo vairuoti meras A.Bagušinskas.

Jis buvo pusiau iškritęs per išdužusį galinį mašinos langą.

Manoma, jog meras sėdėjo ant galinės automobilio sėdynės.

Jeigu nepavyks nustatyti, kas vairavo, bus atliekama drabužių mikrodalelių ekspertizė, tiriami pirštų atspaudai.

Ar avariją patyrę vyrai buvo blaivūs, paaiškės atlikus kraujo tyrimą.

A.Bagušinsko būklė vakar buvo vidutiniškai sunki.

Meras patyrė įvairių sumušimų bei lūžių, tačiau išvengė galvos traumos.

Ant asfalto liko ratų žymių

Nors vakar siautė pūga, kelio ruožas ties avarijos vieta buvo bemaž sausas.

Stiprus vėjas pažeme gainiojo sniego liežuvius.

Ant asfalto gerai matyti automobilio ratų slydimo žymės. Jos galėjo atsirasti po to, kai „Opel Vectra” vairuotojas staiga stipriai pasuko vairą.

Mašina keliasdešimt metrų slydo šonu, po to vertėsi, nulauždama kelias storas tvirto medžio šakas.

Smūgis buvo galingas. Automobilyje išsiskleidė ir sprogo visos oro pagalvės.

Tikimasi, kad apie avarijos aplinkybes papasakos A.Bagušinskas, kai pagerės jo sveikata.

Bėdos dėl promilių

* Ne vienas S.Kasparaitį pažįstantis žmogus pripažino, kad energingo būdo vyras mėgo greitį.

* Praėjusių metų liepos 6-osios vidurdienį Marijampolės policijos patruliai kelyje Vištytis–Kalvarija sustabdė Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktoriaus vairuojamą nuosavą visureigį „Toyota Land Cruiser”.

* Pareigūnai ketino patikrinti valdininko blaivumą. S.Kasparaitis ilgai atsikalbinėjo, tačiau galop sutiko. Alkoholio matuoklis užfiksavo lengvą girtumą – 0,46 promilės.

* Direktorius buvo išlaipin-tas iš visureigio. Mašina buvo išgabenta į saugojimo aikštelę.

* S.Kasparaitis nesutiko su alkoholio matuoklio rodmenimis ir nuvyko į Vilkaviškio ligoninę.

* Joje maždaug po pusvalandžio paaiškėjo, kad vilkaviškiečio kraujyje tėra 0,12 promilės.

* S.Kasparaitis neigė tą rytą gėręs alkoholio, tačiau prisipažino, kad išvakarėse dalyvavo šventėje ir vaišinosi.

* Vilkaviškio teismas nustatė, jog pareigūnų surašytame protokole yra vienas kitam prieštaraujančių faktų.

* Vadovaujantis ekspertų išvadomis administracinės atsakomybės byla S.Kasparaičiui buvo nutraukta.

* Marijampolės policija apskundė šį sprendimą. Vyriausiasis administracinis teismas bylą grąžino nagrinėti Vilkaviškio teismui. Po kurio laiko ji buvo nutraukta dėl senaties.

Respublika“ informuoja:

Savivaldybė vakar atšaukė svarbiausius šios savaitės renginius ir šventes. Vadovavimą savivaldybei laikinai perėmė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas.

“Apie politinius dalykus kalbėti negaliu, nežinau, ką nuspręs susirinkusi taryba. Kadangi netekome pagrindinių jos vadovų, vadovavimą laikinai perimti teko man. Taip numatyta reglamente. Paprašiau savivaldybės padalinių vadovų prisiimti daugiau atsakomybės ir man padėti. Dabar pagrindinis mūsų rūpestis yra laidotuvės. Tariamės su giminėmis. Žuvusieji pašarvoti Vilkaviškio parapijos namuose. Laidotuvės vyks šeštadienį. S.Kasparaitis ir J.Meškauskas bus laidojami kartu naujosiose Vilkaviškio kapinėse”, – sakė S.Vabalas.

Administracijos direktorius apie nelaimę vakar sužinojo iškart. “Buvo sunku patikėti. Visus tris juos stovinčius savivaldybės kieme prie automobilio mačiau užvakar rytą, apie 9 val. Važiavau į Pajevonio, Vištyčio seniūnijas su reikalais. Atsisveikinome linksmai. Administracijos direktorius dar pajuokavo, kad imčiau didesnį automobilį. Sunku patikėti, kad tąsyk juos visus kartu mačiau paskutinį kartą”, – prisiminė S.Vabalas.

Vilkaviškio savivaldybėje nuo penktadienio iki pirmadienio skelbiamas gedulas, nevyks miesto eglutės įžiebimo šventė, šeštadienį atšaukiama sporto šventė.

Vakar dėl to, kad posėdyje negalėjo dalyvauti A.Bagušinskas, neįvyko ir Marijampolės apskrities regiono plėtros tarybos pirmininko rinkimai. Ankstesnėje taryboje pirmininką pavadavęs A.Bagušinskas, kol bus išrinktas naujas vadovas, pirmininkavo tarybai. Priėję nuomonę, kad neetiška būtų skelbti rinkimus šiuo metu, tarybos nariai nutarė juos atidėti iki kito posėdžio.

Neapibrėžta situacija susiklostė ir Vilkaviškio r. savivaldybės taryboje. Tarybos nariai galbūt jau šiandien spręs, kas vadovaus savivaldybės tarybai vietoj A.Bagušinsko.

S.Kasparaitis ir J.Meškauskas žuvo užvakar apie 16.15 val. kelyje Vištytis-Vilkaviškis, likus maždaug 6 kilometrams iki Vilkaviškio. Automobilis nuslydo į kairę kelio pusę ir trenkėsi į pakelėje augantį medį. Pirminiais duomenimis, S.Kasparaitis ir J.Meškauskas iškrito iš automobilio, o A.Bagušinskas įstrigo jame. Sunkios būklės jis vakar išvežtas į Sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos reanimacijos skyrių, jo sveikatos būklė vertinama patenkinamai.

Kur užvakar buvo Vilkaviškio savivaldybės vadovai, niekas savivaldybėje pasakyti negalėjo. Teigiama, kad visi trys jie išvažiavo 9 val.

11 val. meras turėjo dalyvauti susitikime, tačiau prieš 11 val. paskambino sekretorei ir susitikimą atšaukė. Negrįžo ir 15 val., kaip buvo žadėjęs.

Skaudžios nelaimės kelyje persekioja S.Kasparaičio šeimą. Prieš kelerius metus netoli Vištyčio per eismo įvykį žuvo jo brolio sūnus, kiek vėliau, mokykliniam autobusui patyrus avariją, žuvo trylikametė kito brolio duktė. Į skaudų eismo įvykį buvo papuolęs vienas iš S.Kasparaičio brolių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. o o rašo:

    ooooo


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...