2010 Gruodžio 15

Spaudos aktualija

Avarijoje žuvę Vilkaviškio vadovai buvo neblaivūs

veidas.lt

Automobilio avarijoje prieš dvi savaites žuvę Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktorius, vicemeras ir sunkiai sužalotas meras buvo neblaivūs, paaiškėjo gavus ekspertų išvadas.

Kaip rašo dienraštis “Lietuvos rytas”, Marijampolės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas antradienį sakė kol kas negalintis komentuoti ikiteisminio tyrimo medžiagos, tačiau pažymėjo, kad “yra tam tikrų duomenų”.

Dienraščio žiniomis, atlikus kraujo tyrimą visiems trims kraupios avarijos dalyviams nustatytas vidutinis girtumas – nuo 1,5 iki 1,7 promilės alkoholio.

„Lietuvos rytas“ rašo:

„Kol kas neaišku, kas gruodžio 1-ąją kelyje Gražiškiai–Vilkaviškis vairavo automobilį, kai per avariją žuvo Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktorius 51 metų Sigitas Kasparaitis bei vicemeras 63 metų Jonas Meškauskas.

Kartu važiavęs Vilkaviškio meras 52 metų Algirdas Bagušinskas buvo sunkiai sužalotas ir tebegydomas Kauno klinikose.

Dažniausiai tarnybiniu automobiliu „Opel Vectra”, kuris nuslydo nuo kelio ir apvirto, važinėdavo S.Kasparaitis. Avarijos vietoje jis buvo rastas iškritęs iš mašinos.

Mirtinai sužalotas J.Meškauskas gulėjo po apvirtusiu automobiliu.

Meras A.Bagušinskas, manoma, sėdėjo „Opel Vectra” gale, nes buvo aptiktas pusiau iškritęs per galinį automobilio langą.

Įvykį tiriantys pareigūnai tikisi, kad vairuotoją įvardys A.Bagušinskas, kai pagerės jo būklė.

Pareigūnai teigė, kad jei prireiks, vairuotojas bus nustatytas pagal ant sprogusios oro pagalvės likusio kraujo bei mikrodalelių pėdsakus.

Pareigūnai apklausė daugybę žmonių, tačiau nei savivaldybės darbuotojai, nei kiti asmenys nepasakė, kur tądien važiavo rajono valdžios vyrai.

Iš pradžių buvo teigiama, kad jie išvyko nepaaiškinę kelionės tikslo, tik pažadėję grįžti apie 11 valandą. Po to jie telefonu pavaldinius informavo, kad užtruks ir pasirodys savivaldybėje apie 15 valandą. Tačiau sugrįžti nebuvo lemta.

Vėliau savivaldybės darbuotojai vieningai ėmė tvirtinti, kad visi trys pareigūnai važinėjo darbo reikalais po seniūnijas.

Važiuojant keliu Gražiškiai–Vilkaviškis yra trijų seniūnijų teritorijos. Tačiau nė vienoje jų valdininkai tądien nesilankė.

Ikiteisminį tyrimą dėl kraupios avarijos pradėję Vilkaviškio pareigūnai jį perdavė Marijampolei.

„Vilkaviškio prokuratūroje dirba žuvusio vicemero marti. Mes perėmėme tyrimą, kad nekiltų abejonių dėl objektyvumo”, – sakė „Lietuvos rytui” Marijampolės prokuratūros vyriausiasis prokuroras R.Bradūnas.

Giminę persekioja nelaimės

* Prieš keliolika metų į avariją papuolė ir buvo sunkiai sužalotas S.Kasparaičio brolis.

* Pastarojo 18-metis sūnus prieš ketverius metus žuvo, kai jo vairuojama mašina susidūrė su marijampoliečių automobiliu. Nustatyta, kad jaunuolis vairavo blaivus.

* Prieš trejus metus buvo mirtinai sužalota kito S.Kasparaičio brolio duktė. Trylikametė važiavo mokykliniu autobusu, į kurio galą trenkėsi automobilvežis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...