2012 Rugsėjo 06

Viešbučių rinkoje konkurencija dar padidėjo

veidas.lt


Vos per vieną mėnesį Vilniuje duris atvers net du nauji stambūs viešbučiai: ekonominės klasės skandinavų tinklui “Nordic Choice” priklausantis “Comfort Vilnius LT” ir prabangus penkių žvaigždučių “Kempinski Hotel Cathedral Square”, kurio atidarymas buvo nuolat atidėliojamas nuo 2007-ųjų.
Priminsime, kad viešbutį “Kempinski” Vilniuje atidaryti žadėta dar pirmąjį 2007-ųjų pusmetį, vėliau atidarymas buvo atidėtas iki 2008-ųjų vasaros, tuomet dar kelis kartus nukeltas iki kitų metų, kol galiausiai viešbutis neatsidarė ir galutiniu terminu vadintą 2011 m. pavasarį. Taip ilgai laukti šio prabangaus viešbučio, bent jau jo vadovų teigimu, teko dėl to, kad Vilniaus viešbučių rinka 2008–2009 m. buvo susitraukusi net 35 proc., be to, sunkmečiu dukart sumažėjo Vilniaus pasiekiamumas dėl nutrauktų tiesioginių skrydžių iš užsienio šalių miestų. Ne paskutinėje vietoje tarp priežasčių laukti geresnių laikų buvo ir Vilniuje esantiems viešbučiams taikytas 0,8 proc. nekilnojamojo turto mokestis.
Dabar tiek naujų viešbučių vadovai, tiek Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas tikina, kad jau išmušė viešbučių laimės valanda. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, viešbučių užimtumas tiek sostinėje, tiek visoje Lietuvoje baigia pasivyti prieškrizinį laikotarpį ir jau gali lygiuotis su kitomis ES šalimis. Tarkime, Vilniuje viešbučių lovų užimtumas šių metų pirmąjį pusmetį buvo 41,3 proc., o pernai tuo pačiu metu – 38,8, proc.
Pasak Vilniaus turizmo informacijos centro atstovų, toks viešbučių rinkos atsigavimas susijęs su svečių iš užsienio gausėjimu. Štai per pirmąjį šių pusmetį Vilniaus turizmo informacijos centruose lankytojų apsilankė 16,9 proc. daugiau nei pernai. Beje, daugiausiai lankytojų į Vilnių atvyksta iš Rusijos, Lenkijos ir Vokietijos, smarkiai padaugėjo ir turistų iš kaimyninės Baltarusijos.
Dar viena priežastis, kodėl viešbučiai atidaromi kaip tik šį rudenį, yra ir nuo 0,8 iki 0,5 proc. mažėjantis nekilnojamojo turto mokestis Vilniuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...