2010 Lapkričio 03

I. Šimonytė

Viešbučiams galima būtų taikyti pusę PVM tarifo

veidas.lt

Viešbučius traktuojant kaip eksporto prekę, jiems galima būtų taikyti pusę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo, teigia finansų ministrė.

“Daugelis valstybių turi tokio pusinio tarifo požiūrį į šitą sektorių ir manau, kad galima tą svarstyti – yra tam tikros motyvacijos, skirtingai nuo šiaip lengvatų vienai ar kitai interesų grupei. Eksporto motyvas čia iš tikrųjų yra stiprus. Dėl to diskutuosime”, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė

Lengvatinis tarifas, anot ministrės, galėtų būti 9 procentai. Pasak jos, biudžetas dėl to, galėtų netekti iki 10 mln. litų pajamų.

“Manau, kad šiuo atveju galėtume kalbėti apie galbūt 9 proc. tarifą – tas antras lengvatinis, kuris Lietuvos atveju yra taikomas, tam, kad pasiektume daugmaž nuoseklų eksporto traktavimo rezultatą”, – kalbėjo I.Šimonytė.

“Su viešbučiais Lietuvoje yra šiek tiek kitokia situacija dėl europinių PVM direktyvų nuostatų”, – pridūrė finansų ministrė.

Liberalų sąjūdžio lyderis, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis BNS teigė abejojantis PVM lengvatos nauda.

“Nesu tikras, kad sumažinus PVM mokestį, atpigtų galutinė paslaugos kaina viešbutyje”, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio BNS sakė E.Masiulis

Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Jurgis Razma trečiadienį ryte teigė, jog valdančiojoje koalicijoje yra linkstama nuo naujųjų metų sugrąžinti pridėtinės vertės mokesčio lengvatą viešbučiams.

Įprastas PVM tarifas šiuo metu yra 21 procentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...