2011 Gegužės 11

“Šešėlis” sumažėjo bent 170 mln. litų

veidas.lt

BFL

Per pirmąjį ketvirtį iš “šešėlinio” verslo galėjo būti ištraukta apie 170-180 mln. litų, teigia Finansų ministerija.

“Pajamų planas yra vykdomas, pirmą ketvirtį pajamų surinkta daugiau nei pernai, klausimas, kiek ir dėl ko. Apie 170-180 mln. litų mes negalime paaiškinti makroekonominiu scenarijumi”, – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje trečiadienį kalbėjo finansų ministrė Ingrida Šimonytė, rašo naujienų portalas vz.lt.

Akaičiuojama, kad pridėtinės vertės mokesčio sausį-kovą buvo surinkta apie 400 mln. litų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, iš jų apie 150 mln. litų, anot I. Šimonytės, gauta dėl geresnio mokesčių administravimo. Akcizų surinkta apie 45 mln. litų daugiau, iš jų apie 20 mln. litų esą taip pat galima priskirti geresniam administravimui.

“Vertinant pardavimus, nepaisant tarifo didinimo, cigarečių ir dyzelino realizacija yra gerokai aukštesnė, nei turėtų būti pagal makroekonominį scenarijų. Tačiau turime problemų su benzino realizacija”, – sakė ministrė. Anot jos, kiek daugiau nei planuota išaugo dyzelino pardavimai.

Vyriausybė užsibrėžusi šiemet iš “šešėlio” ištraukti 1 mlrd. litų.

“Skaičiuojant aritmetiškai, kol kas trūksta. Tačiau turint omenyje, kad kai kurios priemonės vis dėlto neduoda efekto labai greitai, aš vis dar tikiuosi, kad užduotį pavyks įvykdyti labai didele dalimi”, – sakė I. Šimonytė.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...