2011 Kovo 02

Savivaldybės

Vienus rinkome, kiti valdė

veidas.lt

Liūdna žinia rinkėjams – vietos valdžioje dirbs nebūtinai tie žmonės, kuriuos ką tik išrinkome. Štai per 2007–2011 m. kadenciją vietos tarybos mandato atsisakė net 673 politikai.

Nėra nė vienos savivaldybės, kurioje per kadenciją nebūtų panaikinta kurio nors vietos politiko mandato. Mažiausi pasikeitimai – Varėnos rajone, kur per kadenciją pasikeitė tik du savivaldybės tarybos nariai iš 25-ių, Birštone – trys iš 21-o, Druskininkuose – trys iš 25-ių. Žinoma, per ketverius metus daug kas gali nutikti – žmonės mirė, buvo renkami į pareigas, kurias eidami negalėjo turėti ir savivaldybės tarybos mandato, ir pan. Tačiau tokie pokyčiai greičiau išimtis nei taisyklė.

Yra tokių savivaldybių, kuriose neliko akmens ant akmens. Štai Šilalės rajono taryboje 25 nariai – tiek politikų per kadenciją ir atsisakė mandatų. Tai nereiškia, kad pasikeitė visi tarybos nariai, – trylika iš jų dirba nuo pirmos kadencijos dienos. Tačiau 2007-aisiais per pirmus porą kadencijos mėnesių nepanoro šilališkiams atstovauti ir mandatus lyg karštą bulvę vienas kitam mėtė net dvidešimt vietos politikų: atsistatydino, atsisakė mandatų ar praleido savo eilę, įgiję teisę į mandatą, aštuoni Tėvynės sąjungos, penki Liberalų ir centro sąjungos, penki Socialdemokratų, du Pilietinės demokratijos partijos nariai.

Daugiau kaip pusė iš 673 atsisakiusiųjų mandatų tai padarė pačioje kadencijos pradžioje. Kitaip, kaip rinkėjų mulkinimu, to nepavadinsi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...