2014 Gegužės 24

Vieninteliai pasaulyje gintariniai muzikos instrumentai – koncerte Vilniuje

veidas.lt

Jau kitą savaitę, gegužės 27 dieną, sostinės Valdovų rūmuose išskirtinė publika turės galimybę išgirsti vienintelių pasaulyje gintarinių muzikos instrumentų koncertą – „Amber Quartet“. Galimybę pamatyti šį koncertą Lietuvoje turės tik kiek daugiau nei puspenkto šimto išskirtinės muzikos gurmanų.

„Gintaras – unikalus organinis mineralas, kurį galima pritaikyti praktiškai visur. Tačiau tik patyręs meistras gali pagaminti daiktus, kurie bus ilgaamžiai ir atliks savo pagrindinę funkciją“, – sako projekto iniciatorius ir gintarinių instrumentų gamintojas, garsiausias Lietuvos gintaro meistras Šarūnas Davainis.

Vien instrumentų gamyba užtruko kelis metus, tačiau ne vienerius metus brandinta idėja pagaliau tampa realybe. „Džiaugiuosi, kad Lietuvoje netrūksta žmonių, kurių originalios idėjos pasiekia dienos šviesą. Manau, kad koncertai, kuriuose bus grojama šiais unikaliais instrumetais – garsins Lietuvą“, – teigia Lietuvos Respublikos Kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Kartu su Valstybiniu turizmo departamentu pradedami planuoti pasirodymai garsiausiose užsienio šalių koncertų salėse. Koncertai, kuriuose bus grojama šiais išskirtiniais instrumentais, yra projekto „Gintaro kelias“ dalis. Artimiausiu metu koncertai numatomi Europoje, tačiau jau sulaukta nemažai kvietimų ir į tolimesnius kraštus, kuriuose vertinama klasikinė muzika ir iš Lietuvos atkeliaujantys meistrų gaminti gintaro dirbiniai.

„Tikimės, kad koncertų užsienyje dalyviai panorės aplankyti Lietuvą“, – sako Šarūnas Davainis. „Jau dabar papasakojęs apie šį projektą sulaukiu daugybės klausimų ir kvietimų atvykti. Visiems įdomu pamatyti, kaip atrodo ir kaip skamba šie instrumentai“, – priduria projekto sumanytojas.

Jau kitą savaitę, gegužės 27 dieną, išskirtinėje vietoje, Valdovų rūmuose, bus surengtas koncertas rinktinei publikai. „Šis koncertas man didelė garbė ir iššūkis. Niekas nežinojo kaip šie instrumentai skambės iki pat pirmosios repeticijos. Niekam iki šiol nėra tekę groti su šiais instrumentais, tad nežinojome ar jie derės tarpusavy“, – sako koncerto meno vadovas ir smuikininkas Vytautas Mikeliūnas.

Kaip sako muzikos ekspertai – šie instrumentai gali būti lyginami su garsiaisiais „Stradivarius“ styginiais instrumentais. Jie ne tik stebina ir traukia akį savo išvaizda, bet kaip sako patys muzikantai – su jais išgaunamas unikalus, naujas skambesys.

„Po pirmosios repeticijos viskas atrodė niūriai. Tačiau po savaitės repeticijų išsprendėme visas technines bėdas. Dabar instrumentų skleidžiamas garsas puikus ir esame pasiruošę koncertui“, – sako Vytautas Mikeliūnas.

Galimybė pamatyti „Amber Quartet“ pasirodymą Lietuvoje gali būti vienintelė per artimiausius kelis metus. Renginyje dalyvaus daugiau nei 300 kviestinių svečių ir šiek tiek daugiau nei 100 įsigijusių bilietus. Renginio programą ruošia smuikininkas Vytautas Mikeliūnas, kuris grieš pirmuoju smuiku. Kartu su juo scenoje pasirodys Tadas Dešukas (antrasis smuikas), Dovilė Juozapaitienė (altas), Onutė Švabauskaitė (violančelė).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...