2011 Kovo 24

Rimantas Žylius

Vertė D.Kreivį – gavo jo bendramintį R.Žylių

veidas.lt

"Veido" archyvas

Dėl pradėtos viešųjų pirkimų reformos korumpuotam verslui neįtikusį ūkio ministrą D.Kreivį premjeras A.Kubilius pakeitė viceministru R.Žyliumi, atsakingu už viešuosius pirkimus

Tai, kad vietoje Dainiaus Kreivio naujuoju Ūkio ministerijos vadovu buvo paskirtas ligšiolinis viceministras Rimantas Žylius, daug kam tapo nemalonia naujiena.

“Tai dėl ko kovota?” – regis, tokia mintis sukosi karščiausių Dainiaus Kreivio vertėjų iš ūkio ministro posto galvose, kai praėjusį pirmadienį “Veidas” pranešė, kad realiausias kandidatas į ministrus yra viešuosius pirkimus kuruojantis viceministras Rimantas Žylius, o ne Seimo narys Vitas Matuzas.

Nežinia kodėl, bet viešojoje erdvėje per tą savaitę, kai D.Kreivio pasitraukimas iš ministro posto jau tapo neabejotinas, susiformavo vieninga nuomonė, kad jo įpėdiniu ministerijoje taps Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas, įtakingas konservatorius V.Matuzas. Galimas dalykas, tai buvo paprasčiausia žurnalistų antis, kuri, viešai išsakyta, pradėjo savarankišką gyvenimą. Galbūt taip verslas, nukentėjęs dėl D.Kreivio pradėto viešųjų pirkimų skaidrinimo, siuntė signalą, koks politikas Ūkio ministerijoje juos tenkintų.

Šiaip ar taip, konservatoriai atsižvelgė į tai, kad V.Matuzas buvo ilgametis Panevėžio meras, o Panevėžio statybos trestas D.Kreivio pažymoje apie bandymus daryti įtaką Ūkio ministerijos veiklai minimas kaip viena iš įmonių, bandžiusių duoti kyšį Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovui Žydrūnui Plytnikui. Kadangi VPT yra tiesiogiai pavaldi Ūkio ministerijai, esant tokioms aplinkybėms vien V.Matuzo kandidatūros oficialus svarstymas būtų sukėlęs įtarimų kad konservatoriai pasidavė korumpuoto verslo spaudimui. Netgi jeigu konservatorius V.Matuzas neturi ir neturėjo jokių reikalų su Panevėžio statybos trestu, visados garsėjusiu kaip socialdemokratams ir asmeniškai Algirdui Brazauskui artima bendrovė.

Keisti išsišokimai

Nepaisant to, tik viešumoje nuskambėjus R.Žylio pavardei, BTV televizijos laidos “Sąmokslo teorija” vedėjas Arnas Klivečka viešai pareiškė žinąs kažin kokių faktų, kad ūkio viceministras pernelyg domėjosi kažkuriuo iš konkrečių viešųjų pirkimų ir kad tas jo domėjimasis nebuvęs visiškai skaidrus. Tad jeigu R.Žylius būsiąs paskirtas ministru, A.Klivečka ant jo užsisėsiąs. Vėliau paaiškėjo, jog A.Klivečka per tarpininką bandė priprašyti R.Žylių, kad šis įsikištų ir padėtų viename iš viešųjų pirkimų dalyvaujančiam A.Klivečkos draugui. Tačiau R.Žylius to nepadaręs.

Kitą dieną naujienų agentūros BNS direktorius Artūras Račas, kurio vadovaujama įmonė taip pat patyrė nuostolių dėl D.Kreivio atliktų viešųjų pirkimų reformų, savame tinklaraštyje paskleidė gandus, esą “viešai kalbama, kad R.Žylius iki šiol jaučia simpatiją vienai savo buvusių bendrovių”, ir įdėjo nuorodą į būsimo kandidato į ministrus turto bei pajamų deklaraciją, kurioje nurodoma, jog šis turįs “Klaipėdos naftos”, “Hewlett Packard” ir “Sveiki produktai” įmonių akcijų.

Netrukus iš viešos diskusijos tinklalapyje paaiškėjo, kad R.Žylius įtarinėjamas “daugiau, nei priklausytų” domėjęsis ne bendrovių, kurių akcijų turi, o kažkokiu “Kauno tiltų” konkursu, apie kurį jis neturi nė menkiausio supratimo ir net nepažįsta šiai įmonei vadovaujančio buvusio ūkio viceministro, nes ministerijoje jie dirbo skirtingais metais.

Tačiau gandas buvo paskleistas, ir žinia, kad kandidatas į ūkio ministrus turi bendrovių akcijų, tapo pagrindinė tą dieną, kai premjeras Andrius Kubilius viešai pristatė R.Žyliaus kandidatūrą. “Veido” šaltinių teigimu, vienas žinomas politikos apžvalgininkas netgi skambinėjo premjero patarėjams ir aiškino, kad Vyriausybė dar pasigailėsianti, jeigu R.Žylius, nepaisant dėl jo turimų akcijų sukelto triukšmelio, būsiąs paskirtas ministru. Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad bent kiek žymesnį akcijų kiekį – 8 proc. R.Žylius turi savo žmonos valdomoje bendrovėje

“Sveiki produktai”. Tuo tarpu pasaulinio giganto “Hewlett Packard Company”, kuriame jam teko penkerius metus dirbti, akcijų R.Žylius turi vos 0,00003 proc. O “Klaipėdos naftos” akcijų – 0,058 proc. Abiejų šių bendrovių akcijomis laisvai prekiaujama biržose.

Nepaisant to, R.Žylius viešai pasižadėjo nedelsdamas sutikrinti ir preciziškai užpildyti savo turto ir pajamų bei viešųjų ir privačių interesų derinimo deklaracijas (atsainus jų pildymas kainavo postą ministrui D.Kreiviui). Kitą dieną po paskyrimo ministru R.Žylius pranešė, jog Vakarų valstybių pavyzdžiu ministerijoje atsiras vadinamasis atitikties pareigūnas, turėsiantis prižiūrėti, kad ministerijos vadovybė tinkamai deklaruotų savo interesus.

R.Žylius, vienas artimiausių D.Kreivio bendraminčių, verslo pasaulyje vis dėlto kol kas vertinamas atsargiau nei jo pirmtakas, pelnęs labai gerą reputaciją pagrindinių verslininkų organizacijų akyse. Tačiau viešai reikšti kritiką jo adresu verslininkai kol kas vengia. “Tikimės, kad būnant ministru R.Žyliui seksis dirbti geriau”, – aptakiai sakė jie “Veidui”.

Pats R.Žylius yra pagarsėjęs tuo, kad visados labai operatyviai reaguoja į dalykinę kritiką savo adresu, netgi išsakytą interneto komentaruose, ir ne su vienu tokių kritikų yra asmeniškai susitikęs aptarti, kaip būtų galima tobulinti Ūkio ministerijos veiklą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. buratinas-media.lt buratinas-media.lt rašo:

  palaukit , rasime mes kompromato ir šiam veikėjui. Iš patikimų šaltinių sužinojome (dabar tikriname faktus), kad jis iš Maximos nuolat vagia šokoladinius sūrelius (manjakas !). Surinktą info operatyviai perduosime Kleve2kai, kad jis nors kiek išliptų iš to š , kurį pats ir pakakaka…

 2. Zenius Zenius rašo:

  Konservatoriai turi būti labai atsargūs. Juos budriai seka.Statosi namą- blogai, vagis, perka automobilį – blogai, išgeria- visiškas krachas…Pažįstu du draugus- vadinamą konservą ir socdemą. Abu nukaušo.Blaivesnis sėdo už vairo ir įkliuvo. Oi, rašė savaite, o šalia sėdėjusio socdemo nė neminėjo. Tokia žiniasklaidos programa.

 3. Alis Alis rašo:

  Taigi, perskaičius susidariau nuomonę, kuri jau pasklidusi, kad skaidriai dirbti neapsimoka. Tik nukentėsi, kaip a.a.Pociūnas…Aplink supa juodvarniai, kurių rankose pinigai, ryšiai ir blatas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...