2014 Gegužės 12

Verslo sėkmės formulėje Y dedamoji – būtina

veidas.lt


Į darbo rinką ateinanti nauja darbuotojų karta turi kitokį požiūrį į darbą. Kaip su jais dirbti ir kaip jiems vadovauti – su šia problema susiduria vis daugiau vadovų, pripažįstančių, kad nemoka bendrauti su keistąja Y karta.

Jie retai būna lojalūs. Su jais sunku susikalbėti. Jie laukia įvertinimo dar prieš tai, kai padarys ką nors naudinga. Darbus keičia tarsi kojines. Tai naujoji darbuotojų karta, vadinama “Milenium” arba Y karta, kurią sociologai, psichologai ir vadybos specialistai įvardija kaip visiškai kitokią, išskirtinę.
Šiandien Y kartos atstovai ateina į darbo rinką ir tampa tikru galvos skausmu vadovams. Šie juos dažnai vadina kosmonautais, bet išties patys dažniausiai yra iš kito pasaulio – vadinamosios X kartos, gimusios dar sovietmečiu ar “perestroikos” laikais.
Lietuvoje Y kartos žmonės su tam tikromis išimtimis yra gimę po 1990-ųjų. Vakarų pasaulyje šiai kartai priskiriami 1983–1985 m. gimę žmonės. Dėl technologinio išsivystymo skirtumų ši karta Lietuvoje atsirado vėliau.
“Tai visai kitokia karta, nei prieš tai buvusios, kitaip mąstantys, kitaip komunikuojantys ir kitaip pasaulį matantys žmonės. Jų patirtį formavo internetas, socialiniai tinklai, trumposios žinutės, tai yra netiesioginė komunikacija. Ir jų požiūris į save, į darbą ir atsakomybę yra visiškai kitoks. Kaip su jais dirbti ir kaip jiems vadovauti – su šia problema susiduria vis daugiau vadovų, pripažįstančių, kad nemoka bendrauti su keistąja karta”, – sako verslo valdymo konsultantas Saulius Jovaišas.

Tarp kartų – praraja
Dauguma vadovų juos laiko tiesiog “nesusipratimu” ir lieka be žado, kai neturėdamas jokios patirties, tik baigęs mokslus geltonsnapis pareiškia norintis gauti ne mažesnį kaip keturių tūkstančių litų atlyginimą, ypatingas darbo sąlygas ir garantuotą karjerą po bandomojo laikotarpio.
Arba po dviejų mėnesių darbo jaunas pardavimo vadybininkas tiesiog dingsta kaip į vandenį. Vėliau darbdavys gauna siuntinuką, kuriame – mobilusis telefonas, elektroninio užrakto kortelė. Pasirodo, kad vadybininkas niekam nieko nesakęs tiesiog išvažiavo į Londoną. Šie jaunuoliai dėl keisčiausių priežasčių gali neateiti į darbą, nebaigti projekto, neįvykdyti įsipareigojimų.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 192014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...