2011 Birželio 13

Verslas Baltarusijos į nuostolius nenurašo

veidas.lt

Baltarusijoje verslą plėtojantiems lietuviams dabar galvą labiausiai skauda dėl to, kad beveik neįmanoma nusipirkti užsienio valiutos. Tačiau verslininkai neketina palikti šios patrauklios rinkos, rašo “Lietuvos žinios”.

Stambių įmonių vadovai “Lietuvos žinioms” teigė, kad šiuo metu gretimoje šalyje dirbti nuostolinga, bet, žvelgiant į ateitį, svarbu neužleisti užimtų pozicijų. Baltarusijoje investuojantys lietuviai krizės metu įžvelgia netgi tam tikrų privalumų.

“Didžiausia problema, kad Baltarusijoje neįmanoma nusipirkti valiutos, tai yra parsivežti pinigų atgal”, – teigė Baltarusijoje 15 metų krabų lazdelėmis ir žuvų piršteliais prekiaujančios “Vičiūnų” įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis.

Kitas “Vičiūnų” įmonių grupei nepalankus veiksnys – dėl nuvertėjusios nacionalinės valiutos Baltarusijoje sukilusios kainos.

“Mūsų žaliava – ne vietinis pienas ir ne vietinė mėsa, o žuvies produktai, jie visi perkami už valiutą. Todėl jų kaina padidėjo daugiau kaip dvigubai. Tuo metu Baltarusijos žmonių santaupos ir atlyginimai per dieną nepadvigubėjo. Todėl mūsų prekių dabar nuperkama beveik du kartus mažiau”, – teigė V.Matijošaitis.

“Parduotuvėse pakėlėme kainas taip, kad pajėgtume išvengti nuostolių. Apie uždarbį dabar tikrai negalvojame”, – kalbėjo V.Matijošaitis.

Jis taip pat pastebėjo, jog šalies valdžia saugo savo valstybines įmones ir sukūrė specialų darinį, kuris vadinamas “spec. importuotoju”.

“Todėl dalį produktų įveža mūsų sukurta įmonė, o kita dalis įvežama per jų įmones, gaminančias analogišką produktą, galima sakyti, konkurentus. Šios įmonės uždeda antkainį ir mūsų prekės ne visai “teisingai” pardavinėjamos. Taip jie išvengia konkurencijos, bet, manau, tokie žingsniai kenkia Baltarusijos ekonomikai, kadangi jų valstybinės įmonės dirba sanatorijos, o ne konkurencijos sąlygomis”, – kalbėjo “Vičiūnų” įmonių grupės vadovas.

Vakarietiška žemės ūkio technika prekiaujanti bendrovė “Dojus agro” anksčiau Baltarusijos valstybiniams ūkiams parduodavo šimtus “John Deere” traktorių, kombainų. Dabar, kaip teigė bendrovės generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas, prekyba vakarietiška technika beveik sustojusi, parduodamas tik vienas kitas traktorius.

“Baltarusija ėmė labai remti vietos gamintojus. Taisyklės sudėliotos taip: Vakarų importuotojams sudarytos labai sudėtingos sąlygos, tad ūkiai perka vietines žemės ūkio mašinas, o tiesioginis vakarietiškų mašinų importas smarkiai sumažėjo”, – pasakojo A.Kavaliauskas.

“Dojus agro” dabar daugiausia tiekia į Baltarusiją atsargines dalis, anksčiau čia parduotai technikai bei atlieka serviso paslaugas.

Vakarų medienos grupė šių metų pavasarį Mogiliave pradėjo statyti 76 mln. eurų (262 mln. litų) vertės medienos apdorojimo centrą.

“Planai nesikeičia – kitais metai tuo pačiu metu gamykla Mogiliave pradės dirbti. Projektą finansuojame iš išorės, nesiskoliname iš Baltarusijos bankų. Projektą finansuoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, “Snoras”, Vokietijos bankas “Landesbank”, Švedijos vyriausybės investicinis fondas, baldų gamintoja bei mažmenininke “Ikea” ir mūsų grupė. Pagaminta produkcija skirta eksportuoti: baldai bus tiekiami “Ikea” parduotuvėms Rusijoje, o medžio drožlių plokštės – baldų gamintojams Vakarų Europoje”, – sakė Vakarų medienos grupės valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...