2011 Vasario 20

Nerius Jasinavičius

Vergų parengimo sistema

veidas.lt

Pasaulio ekonomikos forumas akcentuoja ne tik verslui, bet ir visuomenei svarbius rodiklius: verslas gali vystytis tik kartu su visuomene, kaip ir visuomenė – tik kartu su verslu. Juk pats žodis “konkurencingumas” kilęs iš lot. concurrere – bėgti kartu, susitarti. Išsami rodiklių sistema leidžia ne šiaip vertinti kiekvienos šalies gerovę ar investavimo galimybes, bet ir atrasti sritis, kurios labiausiai taisytinos. Vienaip ar kitaip išmatuoti, paversti skaičiais galima viską, todėl ši studija leidžia remtis faktais.

Pasaulinė konkurencingumo ataskaita aiškiai sako: Lietuva turi labai gerą technologinę infrastruktūrą, daug išsilavinusių žmonių. Pagal skaičius, rodančius potencialias augimo galimybes, mes galėtume būti daug aukščiau nei 47 vietoje. Tačiau balai, susiję su tų galimybių panaudojimu, tempia šalį į dugną.

Esame 11 vietoje pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių dalį ir 29 vietoje pagal tiksliųjų mokslų bei matematikos dėstymą, tačiau vos 70 vietoje pagal bendrą mokslo kokybę, 68-oje – pagal vadovų rengimo kokybę ir 64-oje – pagal darbuotojų mokymą. Tai reiškia, kad žmonės išmoksta skaičiuoti ir dirbti, tačiau neišmoksta galvoti savo galva, kurti ir plėtoti verslą. Tai vergų parengimo sistema. Pasekmės akivaizdžios – 110 vieta dėl protų nutekėjimo.

Valdžios pastangas kištis į ekonomiką rodo tragiški įvertinimai: įvairūs ribojimai žlugdo užsienio investicijas, mokesčių sudėtingumas ir krūvis – sunkiai suvokiamas, tačiau valdžia švaisto lėšas ir visiškai nesugeba planuoti savo išlaidų. Tuo pat metu bene vienintelė ekonomikos sritis, į kurią valdžia turėtų kištis ir reguliuoti be jokių skrupulų, visiškai apleista – monopolijos niekaip nevaržomos. Būtent todėl prastas ir politikų reitingas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. morfiukas morfiukas rašo:

  dirpk, pirk ir mirk

 2. Vytas Vytas rašo:

  Tuščia rašliava

 3. Laurynas Laurynas rašo:

  @Vytas – visai netuščia ir šita problema yra ne tik Lietuvoje. Visam pasaulyje vyksta sisteminė reforma mokyme – pereinant prie požiūrio į mokinį ne kaip į būsimą darbininką ir mokesčių mokėtoją, o kūrybingą ir veiklų žmogų, bendraujantį visuomenės narį. Esu tikras ir Lietuvoj jau yra mokytojų, šios reformos šauklių.

 4. lietuvis lietuvis rašo:

  musu lietuviai yra sumanus,isradingi,darbstus tik valdzioj sedi buki kuriem tik rupi pinigai,o ne siolaikines technologijos,kur galima lietuva padaryti turtinga

 5. sas sas rašo:

  esame pirmoje vietoje pagal issilavinima kysiais nuspirkusiu studentu skaiciumtaip kad musu potencialas tai mitas,po 20 metu nepriklausomybes mes tai irodeme.totalus ubagynas

 6. weras weras rašo:

  Ižvelgiu didelę problemą, jog žmonės nustoja mokytis pabaigę mokyklas, universitetus tikėdamiesi, kad jau dabar jie yra kažkam reikalingi bei įdomūs. Visa bėda, kad jokio konkurencinio pranašumo taip ir nesukuria, o eina su bendra mase, keiksnodami, pasimetusią, be tikslo, be vizijos, be plano mūsų Lietuvos valdžią. Veikite patys be valdžios pagalbos!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...