2010 Gegužės 16

Lankas

Vėl liauna kaip smilgelė

veidas.lt

Pavasarį norite atrodyti grakštesnė ir energingesnė? Patikėkite, puikių rezultatų galite pasiekti ir be asmeninio trenerio, brangaus treniruoklio ar mokamų aerobikos treniruočių. Pamenate, kaip vaikystėje kieme su draugėmis sukdavote lanką? Tai puikus būdas susigrąžinti smilgelės figūrą!

Dietoms pavasarį – ne!

Bene greičiausiai aplink pilvą ar sėdmenis susikaupusių riebaliukų galima atsikratyti pasiryžus laikytis itin griežtos dietos, tačiau dabar, kai organizmas po žiemos nusilpęs ir jam trūksta vitaminų, toks būdas gali padaryti meškos paslaugą. Kilogramai kris, o jūs jausitės pikta, suirzusi ir neturinti jėgų. Iškrovos dienas ir griežtą maisto ribojimą atidėkite iki vasaros, o dabar sportuokite. Jau po poros savarankiškų treniruočių pajusite jėgų antplūdį, jausitės grakštesnė, o po mėnesio ir artimieji pastebės, kad jūsų kūno formos pasikeitė.

Kodėl verta sukti lanką

 • Atgal į nerūpestingas dienas. Vaikystėje lanko sukimas buvo smagi pramoga. Jau vien todėl verta nuo jo nupūsti dulkes ir prisiminti, kokius akrobatinius triukus išdarinėdavote.
 • Puiki pilvo preso treniruotė. Sukant lanką tirpsta riebalai pilvo ir liemens srityse. Stiprėja pilvo raumenys, dėl to jis tampa stangresnis, o liemens apimtis mažėja.
 • Treniruoja kvėpavimo ir širdies kraujagyslių sistemą. Kelias savaites kasdien pasukus lanką bus daug lengviau kopti laiptais, taip greitai neuždusite, kai reikės pabėgėti. Be to, galėsite pradėti intensyvesnes treniruotes, pavyzdžiui, bėgioti, minti dviratį.
 • Padeda net odai. Lanko sukimas gerina talijos ir klubų odos būklę, naikina riebalinius inkštirus, mažina celiulito požymius.
 • Taps tiesesnė nugara. Jeigu pastebėjote, kad sėdėdama kūprinatės ir einant susimeta kuprelė, pats laikas ją tiesinti. Tam puikiai tinka lankas, mat jį sukant nugara tarsi pati išsitiesia. Be to, sukamieji judesiai mankština slankstelius ir juos sutepa.
 • Sukti gali kiekviena. Norint išmokti sukti lanką nereikia ypatingų sugebėjimų. Tą gali kiekviena.
 • Nereikia sporto klubo. Lanką sukti galima bet kur: kambaryje, erdvesniame balkone, lauke. Jei neturite laiko, treniruokitės žiūrėdama televizorių. Svarbiausia, kad šios treniruotės nieko nekainuoja, o rezultatai akivaizdūs.

Lankų įvairovė

Jeigu dar turite lanką, kurį sukote būdama maža mergaitė, nebūtina pirkti naujo. Tačiau jei nusprendėte įsigyti, reikia šį tą žinoti, nes šiandien lankų yra įvairiausių.

 • Geležinis ar plastikinis? Tai tradiciniai, patys paprasčiausi lankai. Jie skiriasi svoriu. Sukdama geležinį lanką greičiau sulauksite rezultatų, nes jis sunkesnis. Tačiau ir brangesnis. Be to, su dideliu trenksmu nukrinta ant žemės.
 • Sudedamasis taupo vietą. Toks lankas labai patogus, jei gyvenate nedideliame bute. Mat šį lanką galima sulankstyti į dvi arba net į keturias dalis. Jį galima vežiotis automobilio bagažinėje. Nuo tradicinio lanko sudedamasis skiriasi tik tuo, kad yra kompaktiškas.
 • Lankas, kuris dar ir masažuoja, mat iš vidinės pusės turi iškilumų. Šis lankas sukamas kaip įprastas, tačiau jis ne tik gražina taliją, bet ir ją masažuoja. Dėl to riebalai dar greičiau tirpsta.
 • Magnetų nauda. Galima įsigyti ne tik paprastą masažinį lanką, bet ir tokį, prie kurio pritaisyta masažuojamųjų kamuoliukų su magnetais. Juo ne tik puikiai pasimankštinsite, jis išmasažuos raumenis, bet kartu jausite ir magnetinės terapijos naudą. Tad riebalų deginimo procesas vyksta dar sparčiau, nei sukant masažinį lanką be magnetų.

Pradedame treniruotis

Pirmą kartą lanką pasukti užteks 5 minutes. Po truputį laiką ilginkite, tačiau per dieną lanko sukti nereikėtų daugiau kaip 20 minučių. Mat sukant per ilgai, ir ypač sunkų lanką, apkraunamas stuburas ir galima jam pakenkti.Nepamirškite, kad lankas sukamas ne tik liemeniu. Be to, didesnių rezultatų pasieksite, lanko sukimą derindama su kitais pilvo preso ir kvėpavimo pratimais. Kad nebūtų nuobodu mankštintis, išbadykite tokią treniruotę.

 • Liemens sukimas lanku. Pirmiausia lanką pasukite liemeniu – vidurine liemens dalimi. Keletą minučių pagal laikrodžio rodyklę, paskui – priešinga kryptimi.
 • Kvėpavimo pratimas. Lanką trumpam padėkite. Giliai įkvėpkite, rankas pakelkite į viršų ir išsitempkite kaip styga. Iškvėpkite ir atpalaiduokite rankas. Tada vienu įkvėpimu per nosį įkvėpkite iki pilvo, paskui į saulės rezginio sritį taip, kad plėstųsi šonkauliai. Pajuskite, kaip krūtinė prisipildo oro, išsiplečia visa viršutinė kūno dalis iki pat pečių. Tada lėtai iškvėpkite. Pratimą kartokite 10 kartų. Ir vėl grįžkite prie lanko.
 • Lanko sukimas rankomis ir kaklu. Iš pradžių apie minutę sukite lanką viena ranką, tada kita. Paskui kelis ratus tai padarykite kaklu ir dar keletą minučių pasukite liemeniu.
"Veido" archyvas

Lanko sukimas kaklu padeda atsikratyti pagurklio

 • Atsilenkimai. Lanko sukimas ypač dera su atsilenkimais, nes apšildo liemens  raumenis, parengia juos sunkesniems pilvo preso pratimams. Tad jei kiekvieną kartą, kai suksite lanką, padarysite dar ir 50 atsilenkimų (pradėti užteks ir nuo dešimties, paskui pamažu vis pridedant), rezultatų ilgai laukti nereikės.
 • Pasisukimai su lazda ant pečių. Tai taip pat nesudėtingas, bet labai efektyvus pilvo preso stiprinimo pratimas. Atsisėskite ant grindų, užsidėkite ant pečių lazdą, pavyzdžiui, šluotos kotą, laikykitės į ją įsikibusi rankomis. Ir sukitės į vieną, paskui į kitą pusę. Judesiai turi būti lėti, pilvo raumenys įtempti, nugara tiesi. Atlikite šį pratimą apie minutę. Paskui vėl pasukite lanką.
"Veido" archyvas

Pasisukimai su lazda ant pečių

 • Atpalaiduojamasis kvėpavimas. Mankštą baikite kvėpavimo pratimu. Pasistenkite iškvėpti visą plaučiuose esantį orą, tada stipriai prispauskite smakrą prie krūtinės. Sekundę sulaikykite kvėpavimą. Pakelkite galvą ir giliai įkvėpkite. Taip kvėpuokite 1–2 minutes.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Toma Toma rašo:

  Jei sukti laką tai rekomenduočiau masažinį lanką, su magnetais. Dar efektiviau. Turėjau kinišką, tai lužo (nepatariu pirkti, pavojinga). Daug domėjausi , nes ieškojau kokybiško masažinio lanko su magnetais. Lietuvoje prieš 2 metus neradau. Teko užsisakyti iš užsienio kainavo apie 50euru. Laiko iki šiol. Labai patenkinta . Jei kam idomu lankas vadynasi Dynamic w Health Hoop. (dabar jau ir Lietuvoje mačiau už daug mažesne kainą.) :) sekmes sportuoti.

 2. Asta Asta rašo:

  Sveiki, o mano lankas ir pasazuoja ir sumagnetukais – super tikrai. Pastebejau, kad padeda, cia Anglijoje mokejau apie 15 svaru. Tikrai pigiau nei Lietuvoje. Sekmes sukant :D


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...