2011 Vasario 08

Gamta

Vėjas Lietuvoje griovė namus, gadino automobilius ir laužė medžius

veidas.lt

Lietuvoje antradienį siautęs gūsingas vėjas pridarė daug nuostolių – per 40 tūkst. žmonių liko be elektros, Kėdainių rajone sugriuvo dalis namo, įvairiose Lietuvos vietose sugadinti automobiliai, o eismą trukdė ant kelių užvirtę medžiai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas BNS pranešė, kad iki 16 val. buvo gauta apie 60 iškvietimų dėl vėjo padarytų nuostolių.

Kėdainių rajone, Jankūnų kaime, po pietų nugriuvo dalis gyvenamojo namo, bet išgirdusi įtartiną garsą ir laiku iš jo išėjusi moteris su vaikais nenukentėjo.

“Nugriuvo gyvenamojo namo skliautai ir pavojingai pakibo visa stogo konstrukcija. Namas medinis, apmūrytas. Name gyvena moteris ir du vaikai – pusantrų bei septynerių metų. Išgirdusi traškesį moteris su vaikais išėjo į lauką ir griūties metu viduje nebuvo”, – BNS sakė PAGD atstovas Vladas Rakštelis.

Vilniuje vėjas nuplėšė gabalą sienos nuo statomo namo, šis krisdamas apgadino keletą šalia stovėjusių automobilių.

Panevėžio rajone, Paliūniškio gyvenvietėje, dėl vėjo nugriuvus vandens bokštui be vandens tiekimo liko apie 150 gyventojų.

Klaipėdoje buvo sužalotas Latvijos pilietis. Jam pakelėje vėjas iš rankų išplėšė taisomą krovininio automobilio tentą ir smogė į galvą. Nukentėjusysis buvo nuvežtas į ligoninę, nes reikėjo siūti sužalotą galvą.

“Ryte Neringoje griūvantis medis prispaudė automobilį, kelyje Klaipėda-Palanga nuverstas reklamos skydas, Karklėje virsdamas medis kliudė elektros laidus, po visą Klaipėdos miestą buvo išvartyti konteineriai, šiukšlių dėžės, praeiviams pavojų kėlė atplėšta metalinio stogo dalis”, – pasakojo kitas PAGD atstovas G.Druktenis.

Stiprus vėjas galėjo būti ir netiesiogine dviejų vyrų žūties priežastimi. Juos ankstų antradienio rytą Kretingos geležinkelio stotyje traukinys mirtinai sužalojo du vyrus. Bendrovė “Lietuvos geležinkeliai” pranešė, kad pirminiais duomenimis, žuvę vyrai ėjo tarp bėgių ir dėl stipraus vėjo neišgirdo jiems iš už nugarų artėjančio signalizuojančio traukinio.

Neringoje dėl stipraus vėjo antradienį kelioms valandoms buvo paskelbta ekstremali padėtis. Apie 15 valandą ji buvo atšaukta.

Įvairiuose šalies regionuose 46 tūkst. vartotojų nutrūko elektros tiekimas. Kelininkai perspėja, kad siaučiant vėjui daug kur keliuose pasitaiko nulaužtų medžių ar jų šakų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...