2012 Sausio 24

10 įdomiausių lietuviškos žiemos pramogų įdėjų visai šeimai

veidas.lt


Norint turiningai su šeima praleisti žiemos savaitgalį nebūtina drybsoti prie televizoriaus ar laiką leisti žaidimų kambariuose – geriau traukti į lauką ir mėgautis trumpu šviesiuoju paros metu, juolab išskirtinėms pramogoms nereikia pakloti įpūdingų sumų, kartais užtenka tik truputėlio fantazijos. „Veidas“ siūlo dešimtuką aktyvių ir turiningų lietuviškos žiemos pramogų, tinkančių šeimoms su įvairaus amžiaus vaikais.

1. Pasikinkyti vėją į roges
Užšalusios Kuršių marios traukia ne tik poledinės žūklės mėgėjus, bet ir žmones, geidžiančius į roges pasikinkyti vėjo stichiją ir praskrieti ledu. Kaip teigia VšĮ „Irklakojis“ direktorius Matas Mizgiris, jei ledas saugus ir tinkamos oro sąlygos, galima surengti žygį nuo Nidos iki Ventės rago ar Preilos. Šie žygiai organizuojami susirinkus bent keturių žmonių grupei, na, o pavieniams pramogautojams ar nesiryžtantiems keliauti per marias galima ledroges išbandyti prie Nidos. 15 min. pasivažinėjimas ledrogėmis kainuos nuo 35 Lt, ilgas žygis – nuo 250 Lt.
Ledrogėmis galima išmėginti ir Kauno marių, ežerų, esančių prie Trakų ar Šiaulių, ledą, tačiau reikėtų iš anksto pasidomėti šia galimybe, nes čia vėjas gaudomas tik kelis kartus per žiemą. Pasak M.Mizgirio, toks pramogavimas ant ledo visiškai saugus, mat organizatoriai tikrina ledo storį, jis privalo būti ne plonesnis nei 10 cm. Po instruktažo, jei ramesnis vėjas, ledroges gali valdyti ir vaikai nuo nuo 6–8 metų, tačiau jų svoris turėtų būti ne mažesnis nei 30–35 kg.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...