2016 Liepos 30

Veiksmingos dietos pagrindai

veidas.lt

Kulturizmas.net

www.kulturizmas.net

Štai ką jums reikia žinoti …

 • Pirmasis žingsnis yra pašalinti visas „šiukšles“ iš mitybos (valgydami sveiką maistą tikslų pasieksite greičiau).
 • Nors tai prieštaringai vertinama rekomendacija, dauguma praranda daugiau kūno riebalų, kai jie pašalina kviečių, pieno ir vaisių sulčių produktus iš savo raciono.
 • Rinkitės tokius papildus, kad pagerintumėte savo treniruotės efektyvumą ir greičiau atgautumėte jėgas.
 • Riebalų deginimas suderintas su tikrai sunkiomis, daug jėgų atimančiomis treniruotėmis teikia savų pliusų – pamirškite kalorijų skaičiavimą, viskas daug paprasčiau, kūnas pats sureguliuos savo poreikius.

Yra daug kraštutinių priemonių, teorijų ir planų siekiant sumažinti kūno riebalus, tačiau reikėtų koncentruotis į raumenis arba riebalų mažinimą, neapkraunant savęs tuo, kas trukdo gyventi.

4 etapai, kad pasiektumėte savo tikslą

Šie etapai gali būti naudojam tų, kurie nori susidaryti visiškai naują mitybos planą.

1 etapas: pašalinti akivaizdų šlamštą

Jums tikriausiai ne naujiena, kad traškučiai, vaisvandeniai, saldainiai yra kūno niokojimas ir trukdo pažangai. Labai svarbus veiksnys, kad daugelis to šlamšto turi priklausomybę suteikiančių savybių, todėl jo dar sunkiau atsisakyti. Pagalvokite, negi esate tokie silpni, kad nesugebate atsisakyti to, kas visai nereikalinga ir trukdo siekti tikslų?

Jei jūsų tikslas yra numesti riebalus, išlaikyti kūną geros formos ir padidinti našumą, nereikalingi maisto produktai turi būti pašalinti iš mitybos. Taip, yra daug planų, kurie skatina „cheat‘us“, bet jie skirti žmonėms, kurie jau yra pasiekę tikslų, na o tiems, kurie vis dar stovi starto pozicijoje, „cheat‘us“ reikia pamiršti ir neteisinti silpnumo. Gal atėjo laikas suaugti ir nustoti jausti, kad turite teisę į prastą maistą kaip atlygį už treniruotes. Žinoma, liesi jaunuoliai ar amžinai „ant kurso“ sėdintys atletai gali ir nepakenkti sau suvartoję šlamšto, tačiau pabandykite išlikti geros sportinės formos, būdami 30 ar 40 metų ir rydami viską iš eilės kiekvieną savaitgalį. Pirmiausia turite pastatyti tvirtą pamatą, be jokių įtrūkimų ar silpnų vietų, kitaip namas nestovės. Keista, bet tai žmogaus prigimtis, kad akivaizdžios klaidos kartojamos tol, kol kas nors nepasako mesti jas. Nebedarykite klaidų.

2 etapas: atsikratykite mažiau akivaizdaus šlamšto

Pašalinus atliekas iš kasdieninės mitybos atėjo laikas leistis į gilesnius vandenis. Kas yra „mažiau akivaizdus šūdas?“ Tai yra maisto produktai dažnai laikomi sveikais, nors taip tikrai nėra. Kartais tai yra „geresnis blogas pasirinkima“: dalykai, kurie vis dar trukdo tavo pažangai, tačiau ne tokie blogi, kaip akivaizdus šlamštas, aprašytas anksčiau. Tai yra maisto produktai, sukeliantys daug diskusijų.

Daugelis iš jų apsimeta sveiku maistu. Jie skelbia savo naudą sveikatai tiesiai ant pakuotės: mažai riebalų, be riebalų, mažai angliavandenių, be glitimo, didelis ląstelienos kiekis, organinės kilmės, pilno grūdo ir t.t. Tačiau mažai angliavandenių turintys maisto produktai gali būti kaloringi ir savyje turi blogiausio tipo riebalų, na o riebalų neturintys maisto produktai dažnai yra cukraus bombos arba pagamintis iš miltų. Cukruje nėra glitimo. Vaikams skirti sausi pusryčiai turi skaidulų. Tačiau ir tas ir tas tukina. Jūs tai žinote, tačiau dažnai, kai tikslas yra numesti riebalų, žmogaus IQ krenta greičiau, nei kūno riebalų procentas…

Bet perženkime bendrus dalykus ir judėkime aiškesne linkme. Galbūt liksite nustebinti, tačiau štai ką be sąžinės graužaties galima mesti lauk iš savo mitybos:

 • Kviečių produktus
 • Pieną
 • Sultis

Kviečių klausimas yra prieštaringas, bet ne tiems, kurie tiesiog nori rezultatų. Taigi, paprastas gairės – meskite lauk produktus, sudėtyje turinčius kviečių, arba visiškai sumažinkite juos iki minimumo.

Tiesa ta, kad tyrimų rezultatai rodo, kad kviečių polipeptidai jungiasi prie smegenų morfino receptorių – tų pačių, prie kurių jungiasi opiatai, o tai reiškia, kad Jūs gaunate potraukį persivalgyti ir sutrikdyti natūralią apetito veiklą. Negana to, šių konkrečių grūdų nauda sveikatai neegzistuoja paprasčiausiai Jums jų nereikia, nes jie daro daugiau žalos, nei naudos. Taigi, viską supaprastinkime ir suformuluokime taisyklę: „Ar šis produktas turi kviečių? Taip? Tada nedėkite jo į burną“! Nemeluosiu, bet jei turite priklausomybę mažiau atpažįstamam šlamštui, gali užtrukti nuo 5 iki 28 dienų, kol kūnas atsisakys „priklausomybės“ šiems maisto produktams. Maisto mokslininkai ir elgsenos psichologai rekomenduotų mažinti juos po truputį, tačiau tai veikia, todėl viską supaprastinkime – jei norite kažko pasiekti darykite!

3 etapas: pakeisti visus pirmiau išvardintus maisto produktus geru maistu

 • Pakeiskite savo duoną, sausu pusryčius ir makaronus ryžiais, avižomis, grikiai ir daržovėmis.
 • Pakeiskite pieną nesaldintu migdolų, kokosų, anakardžių pienu, nes nesate karvės naujagimis.
 • Pakeiskite savo sultis vandeniu, Jums ne 7 metai.
 • Pakeiskite apsimetėlius sveiko maisto produktus savo gamintu maistu. Valgykite mėsą, daržoves, kiaušinius, ir nadokite kokosų aliejų.

4 etapas: papildai spragoms užpildyti

Panašiai kaip renkantis maistą, papildų pasirinkimas turi 3 etapus:

 1. Meskite lauk vaikiškus papildus
 2. Sukurkite pamatą
 3. Užpildykite spragas

Keiskite požiūrį! Pagrindas treniruotėms yra mityba. Siekiant užtikrinti didžiausią naudą iš treniruočių, reikia saugoti raumenis prieš/per/po treniruočių. Tą darbą padaryti gali BCAA. Mitybos spragas užpildyti gali proteinas, baltyminiai batonėliai. Omenyje turiu geros sudėties produktus, kokybiškus baltymus, protein bar‘us – ne šokoladukus. Visada skaitykite etiketę. Daugelis sportininkų kenčia nuo prasto miego, todėl galite vartoti ZMA. Pridėkite dar vitamino D po 2000-5000IU per dieną. Nepamirškite vitaminų mineralų komplekso.  Taškas, tai viskas ko Jums reikia. Na gal dar yra keletas papildų kaip l-karnitinas, kuriuos galite vartoti pagal poreikius, visa kita slypi maiste, kurį valgote.

Premija: lengvai paruošiami patiekalai sportininkams

Štai paprastas turėti sveiko maisto sutaupant daug laiko: patarčiau įsigyti garpuodį, kurių būna įvairių dydžių.

Pusryčiai

 1. Prieš eidami į lovą, apmerkite avižas. Puodeliui avižų – trys puodeliai vandens.
 2. Jei norite pridėkite bananų, obuolių arba šaldytų uogų.
 3. Pabudę galite įberti kaušelį proteino ir skanaus.

Pietūs/vakarienė

 1. Jautienos kepsnys, vištienos ar kalakuto krūtinėlė, liesa kiauliena ar jūros lydeka, nepamirškim tuno ar kitos geros žuvies. Jei jis turėjo mirti, kad pasiektumėte tikslų – tebūnie. Dedamės pipirų ir valgom.
 2. Daržovės. Susmilkinkite jas. Šaldytos taip pat tinka. Viskas, meskite į puodą su mėsa.
 3. Vertingų angliavandenių – ryžių, grikių – juos taip pat į puodą.
 4. Įpilite vandens.
 5. Žolės. Prieskoninės žolelės.
 6. Galite virti.

Paprastumas laimi. Čia nėra kalorijų skaičiavimo ar makro smulkmenų. Sunkiai besitreniruojantiems to nereikia. Tiesiog sekite pagrindines gaires ir stebėkite kaip sekasi.

Jei tai veikia geriausiems – veiks ir Jums.

Publikacija pirmą kartą paskelbta kulturizmas.net liepos 29 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. Vilma Vilma rašo:

  Na nežinau ar reikėtų taip skeptiškai žiūrėti į maisto papildus. Mes kartu su vyru vartojame neolife papildus http://www.sveikataisgamtos.lt/ o vyras daug sportuojantis, tai tikrai tiek jis, tiek aš jaučiamės puikiai. Na žinoma ir mitybą reguliuojame, valgome sveiką maistą, dažnai būname gryname ore. Šį pavasarį ir savo vaikui pradėjome duoti šiuos maisto papildus, nes jie natūralūs, o nuo kitų jį berdavo ir tikrai pradėjo vaikas mažiau sirgti. Todėl nesu prieš maisto papildus, tik reikia atsirinkti kas gerai, o kas ne.

 2. Laura Laura rašo:

  Svorio metimui nereikia mažinti porcijų. Ką reikia padaryti, tai atsisakyti mėsos, kurią turėtų pakeisti daržovės, kurių galima valgyti kiek nori.

 3. df df rašo:

  Maisto papildai sportui pigiau: https://sportuojantys.lt

 4. KM KM rašo:

  Geriems rezultatams pasiekti laikantis dietos visada rekomenduoju išnaudoti ir papildų galimybes, ypač jei kartu su dieta yra sportuojama. Įvairių tokios paskirties papildų rasit https://www.nutriwell.lt


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...