2017 Birželio 20

Nepalankus vėjas Artūrui Skardžiui

veidas.lt

Birželio 16 d., penktadienį, Seimo narys Artūras Skardžius laikinai sustabdė savo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. O partija kitą dieną inicijavo Seimo Etikos komisijos posėdį, kuriame svarstyti A.Skardžiaus reikalai.

Žaibai virš A.Skardžiaus galvos ėmė trankytis, kai praėjusią savaitę žurnalistas Dovydas Pancerovas tinklalapyje www.15min.lt išspausdino straipsnį apie galimą A.Skardžiaus interesų konfliktą.

D.Pancerovas surišo į vieną mazgą kelis faktus. Šilutės rajono Čiūtelių kaime A.Skardžius su žmona Snieguole Skardžiuviene turi žemės sklypą, kurį nuomoja vėjo jėgainių parkui. Iš vėjo energetikų Skardžiai už žemę gauna keliasdešimt kartų didesnį nuomos mokestį nei šalia esančių sklypų savininkai. Skardžių gaunami nuompinigiai tiesiogiai priklauso nuo elektros supirkimo kainos. Būtent Seimo narys A.Skardžius aktyviai dalyvauja rengiant, svarstant ir priimant sprendimus, kurie paveikia vėjo energetikus, jo žemės nuomininkus.

Kyla klausimas, ar ypatingas mokestis už žemės nuomą, kurį gauna A.Skardžius, nėra atlygis už lobistines paslaugas vėjo energetikams. Seimo opozicija yra surinkusi parašus, kad Seimo Antikorupcijos komisijai būtų pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl Energetikos komisijos nario socialdemokrato A.Skardžiaus interesų. Į Antikorupcijos komisiją kreipėsi ir socialdemokratai.

Seimo Antikorupcijos komisijai siūloma ištirti, ar 2005 m. valstybės valdomo energetikos įmonių holdingo „Lietuvos energija“ skelbtą konkursą dėl Šilutės rajone numatyto plėtoti vėjo jėgainių parko prijungimo prie elektros tinklų pagrįstai laimėjo daugiau kaip dvigubai mažesnę kainą nei du konkurentai pasiūliusi bendrovė. Ar A.Skardžius galėjo daryti įtaką šio konkurso rezultatams?

Antikorupcijos komisija turėtų nustatyti, ar A.Skardžius buvo nusišalinęs nuo balsavimų bei svarstymų per Seimo plenarinius, komitetų ar komisijų posėdžius, kai juose svarstyti su atsinaujinančių išteklių ar vėjo energetika susiję klausimai. Bus aiškinamasi, ar parlamentaras yra teikęs siūlymų šiais klausimais, ar jie buvo priimti.

Komisijai turėtų nustatyti, ar A.Skardžius kaip nors dalyvavo ar teikė siūlymus įrašant į šiuo metu galiojantį Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą nuostatą, kad verslininkai, savo lėšomis jūroje atlikę poveikio aplinkai vertinimą dėl vėjo jėgainių parkų statybos, įgyja teisę reikalauti be konkurso statyti toje teritorijoje vėjo jėgainių parką. Tokią nuostatą Specialiųjų tyrimų tarnyba laiko ydinga.

Komisijai taip pat siūloma ištirti, ar atitinka rinkos sąlygas ir Lietuvos įstatymus A.Skardžiaus žmonos ir Maskvoje registruotos bendrovės „Tradicija-L“ valdomos įmonės „Daugų sala“ sandoris dėl UAB „Kornelita“ pardavimo. Grata to – ar nėra apsimestinio sandorio požymių, kai buvo brangiai sumokėta už įmonę, kuri nedisponavo žeme, o tik prastos būklės nusidėvėjusiais statiniais.

Antikorupcijos komisiją turėtų dominti ir tai, kokie fiziniai ar juridiniai asmenys valdo Baltarusijos įmonę „Investenergostroj“, kuriai paskolą yra suteikę A.Skardžiaus šeimos nariai, įsigiję tos įmonės akcijų. Ar tų akcijų vertė atitinka investicijos dydį? Kokie šių asmenų ryšiai su Seimo nariu A.Skardžiumi, ar tie ryšiai neturėjo įtakos Seimo nario parlamentinei veiklai?

A.Skardžius jam adresuotus įtarimus kol kas kategoriškai atmeta.

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...