2013 Gegužės 15

“Veidas” apskųstas nepagrįstai

veidas.lt

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija neseniai apsvarstė Artūro Račo prašymą įvertinti 2013.02.11 d. žurnalo “Veidas” publikaciją “Vadovo išpuoliai ima atsiliepti jo vadovaujamoms ar atstovaujamoms įmonėms ar organizacijoms”. Komisija atmetė A. Račo skundą.

Žurnalas tada rašė, kad tuometinio BNS agentūros direktoriaus A. Račo vieši veiksmai šmeižiant kolegas žurnalistus ir jo elgesys gali pakenkti jo vadovaujamos naujienų agentūros BNS reputacijai. Skunde etikos komisijai A. Račas teigė, kad “Veido” publikacijos teiginiuose pateikta tikrovės neatitinkanti ir Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą pažeidžianti informacija.

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas Linas Slušnys išplatino komisijos sprendimą dėl šio fakto. “Publikacija buvo vertinta visumoje, ne tik iš konteksto išimti sakiniai, kaip rašoma skunde. Komisijos nuomone, publikacija parengta pakankamai profesionaliai, remtasi nurodytų šaltinių informacija  – apie A. Račo atsistatydinimo iš “Transpery International Lietuvos skyriaus” (TILS) priežastis kalba TILS vadovas, remtasi ir neoficialiais šaltiniais. Tai, kad Etikos komisijos sprendimas pripažinti A. Račą pažeidus profesinės etikos kodeksą gali kenkti ir jo vadovaujamos įmonės BNS reputacijai, kalba Žurnalistų etikos inspektorės patarėjas D. Velkas, o informacija, kad žiniasklaidos priemonės atsisako BNS paslaugų, paskelbta remiantis TV3 žinių tarnybos duomenimis. Komisijos nuomone, publikacijos autoriai pagrįstai daro išvadą, kad “vadovo išpuoliai ima atsiliepti jo vadovaujamoms įmonėms ir organizacijoms”. Neaišku, ar A. Račas padavė į teismą Žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją, tačiau tai tik menkas netikslumas, neturintis didelės reikšmės publikacijos esmei.

Įvertinusi visą turimą informaciją, Komisija nusprendė, kad:

“2013.02.11 žurnalo “Veidas” publikacijoje “Vadovo išpuoliai ima atsiliepti jo vadovaujamoms ar atstovaujamoms įmonėms ir organizacijoms” nebuvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...