2013 Vasario 12

Vadovo išpuoliai ima atsiliepti jo vadovaujamoms ar atstovaujamoms įmonėms

veidas.lt

FB-UA239622

Vieši necenzūriniai žurnalisto ir tinklaraštininko Artūro Račo išpuoliai prieš kolegas žurnalistus kenkia ne tik jo paties, bet jau ir jo vadovaujamų bei atstovaujamų bendrovių vardui. “Praėjusią savaitę vykusiame “Transparency international” Lietuvos skyriaus (TILS) valdybos posėdyje Artūras pats atsistatydino iš valdybos narių”, – informavo TILS vadovas Sergejus Muravjovas.
Vis dėlto kokios konkrečiai priežastys lėmė A.Račo pasitraukimą iš kovotojų su korupcija gretų, S.Muravjovas nenorėjo aiškinti: “Paklauskite jo paties.”
Remiantis neoficialiais duomenimis, pasitraukti A.Račą paraginę kai kurie kiti TILS valdybos nariai. Esą A.Račo viešumoje demonstruojama nepagarbi leksika tiek kolegų, tiek paprastų skaitytojų atžvilgiu menkina ir kitas organizacijas, kuriose dirba ar dalyvauja A.Račas.
“Tokio pobūdžio organizacijose sprendimai negali būti priimami balsų dauguma. Todėl, kai reaguodamas į dunduko laišką, vienas TILS valdybos narys suabejojo, ar mano pastangos švarinti viešąją erdvę nuo ramanauskų ir užkalnių yra tinkamos, sprendimas (pasitraukti iš TILS valdybos narių) nekėlė jokių abejonių”, – viešai atsistatydinimo motyvus išdėstė pats A.Račas.
Neoficialių šaltinių duomenimis, dėl ne visados pagarbaus ir objektyvaus tono A.Račas kiek anksčiau nebebuvo paskirtas ir į naujos sudėties LRT tarybą.
Be to, praėjusią savaitę LRT tarybai paskelbus konkurso į visuomeninio transliuotojo vadovus sąlygas A.Račas neslėpė apgailestavimo negalėsiąs pretenduoti ir į LRT vadovus. Mat Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK) pripažino A.Račą pažeidus žurnalisto etiką, mat jis praėjusių metų pabaigoje savo tinklaraštyje gatvės leksikonu pasisakė apie buvusius bendradarbius ir kolegas.
Tiesa, A.Račas šį LŽLEK sprendimą apskundė teismui. Jis mėgina įrodyti, kad nepagarbią žinutę apie kolegas rašė savo asmeniniame tinklaraštyje, o ne atstovaujamojoje žiniasklaidos priemonėje. Tačiau, kaip iš karto po šio LŽLEK sprendimo sakė žurnalistų etikos inspektorės patarėjas Deividas Velkas: “Nors A.Račo vadovaujamai naujienų agentūrai BNS šis sprendimas tiesiogiai ir neatsilieps, bet agentūros vadovui būti pripažintam pažeidusiu Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą yra didžiulė negarbė, tai koreguoja ir požiūrį į pačią agentūrą, jos patikimumą, nes kaip vadovas A.Račas negali būti nuo jos visiškai atsietas.”
Beje, TV3 Naujienų tarnyba paskelbė, kad pastaruoju metu daugėja tiek žiniasklaidos, tiek kitų bendrovių, kurios dėl šio žurnalisto nevienareikšmių poelgių atsisako ir jo vadovaujamos naujienų agentūros BNS paslaugų.
Šią situaciją “Veidas” paprašė pakomentuoti BNS akcininkų Estijoje, tačiau šie savo vertinimų nepateikė.
Neoficialiai kalbama, esą akcininkai yra puikai informuoti apie nesusipratimus, susijusius su A.Raču, bet kol kas sprendimų dėl agentūros reputacijai pakenkti galinčio jo elgesio dar nepriėmė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Labai gerai jog sitas chamas nusodintas Labai gerai jog sitas chamas nusodintas rašo:

  Labai geros naujienos. Ir ramanauskai su uzkalniais prieis gala…

 2. Sindeikiu asmeniskai Sindeikiu asmeniskai rašo:

  Neginu Arturo Raco, ir dar pries kuri laika, kai prasidejo “sudu ventiliatorius” draugams ir kolegoms sakiau, kad Racas labai rizikuoja prarasti darba BNS agenturoje.Taciau ka Racas raso apie Matoni, Taraseviciu ir Sindeiki , tuo tikiu.
  Dar daugiau, Sindeikis mano manymu ir buvo tikrasis EBSW koncerno vadovas , ir vienas didziausiu akcininku, uz kuri dabar kali statytinis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...