2010 Rugpjūčio 24

Zigmas Lydeka

VDU rektoriaus rinkimuose dalyvaus tik esamas rektorius

veidas.lt

Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) tarybai, trečiadienį rinksiančiai rektorių, pateikta tik viena kandidatūra – ligšiolinio rektoriaus Zigmo Lydekos.

Universitetas skelbia, kad rinkimais buvo susidomėjęs ir Maltos universiteto profesorius Mark Paul Brincat (Markas Polas Brinka), tačiau jis nepateikė dokumentų, reikalingų dalyvauti konkurse.

“Jis nepateikė dokumentų – tik domėjosi, vyko susirašinėjimas, bet galiausiai dokumentai nepateikti, taigi tik vienas pretendentas”, – BNS antradienį sakė universiteto sekretorė Auksė Balčytienė.

Kaip skelbia VDU, trečiadienį priešpiet numatytas pretendento į rektoriaus pareigas susitikimas su tarybos nariais bei universiteto bendruomene, kuris bus tiesiogiai transliuojamas internetu, vėliau vyks uždaras tarybos posėdis, kurio metu vyks slaptas balsavimas.

Per vidurdienį rengiamą spaudos konferenciją su konkurso rezultatais supažindins VDU tarybos pirmininkas prezidentas Valdas Adamkus.

Universiteto rektorių 5 metų kadencijai ir ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės viešo konkurso būdu renka, skiria į pareigas ir atleidžia iš jų 11 narių universiteto taryba.

Rektorius laikomas išrinktu, jeigu už jį balsuoja ne mažiau kaip trys penktadaliai visų tarybos narių.

VDU, save vadinantis viena liberaliausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, atkurtas 1989 metais Kaune, kaip 1922 metais įkurto Lietuvos universiteto tęsėjas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...