2011 Lapkričio 04

Vašingtonas neigia siekiantis karinės konfrontacijos su Iranu

veidas.lt

JAV prezidento Barako Obamos (Barack Obama) administracija tęsia pastangas diplomatiškai išspręsti Irano branduolinės programos problemą ir nesiekia karinės konfrontacijos su Teheranu, praneša “RIA Novosti”, remdamasi JAV valstybės departamentu.

Vakarų žiniasklaida neseniai paskelbė pranešimus apie JAV ir Didžiosios Britanijos kariuomenės planus ir Izraelio intensyvų pasiruošimą pulti Iraną.

“Mes jau daug kartų sakėme per pastarąsias savaites ir mėnesius, kad nesiekiame karinės konfrontacijos su Iranu. Tokia yra mūsų pozicija, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovė Viktorija Nuland (Victoria Nuland). – Mes siekiame savo tikslų dėl Irano, skatindami šalis kalbėti atvirai, darydami spaudimą Tarptautinėje atominės energijos agentūroje (TATENA), kad Iranas laikytųsi savo įsipareigojimų”.

TATENA kitą savaitę ruošiasi pristatyti pranešimą apie Irano tariamą branduolinių ginklų programą.

“Mes tikimės, kad TATENA pranešimas (…) pastūmės mus į priekį derybose su Iranu”, – teigė V. Nuland.

Jungtinės Valstijos ir kitos Vakarų šalys kaltina Iraną dėl branduolinių ginklų kūrimo. Iranas neigia visus kaltinimus, tvirtindamas, kad branduolinė programa yra skirta taikiems tikslams – elektros energijos poreikiams.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...