2014 Birželio 26

Vasara su M.K.Čiurlioniu

veidas.lt


Sekmadienį, birželio 29 d., prasidės dvyliktasis tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu“. Keturiasdešimtyje festivalio renginių dalyvaus per 200 žinomų Lietuvos meno meistrų ir talentingų jaunųjų menininkų, užsienio atlikėjų iš Australijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Prancūzijos.
Tris mėnesius trunkančio festivalio programoje – koncertai, poezijos skaitymai, parodos, iškilių menininkų kūrybos vakarai. Šių metų festivalio naujovė – sakralinės muzikos koncertų ciklas „Čiurlionio kelias“ Senosios Varėnos, Perlojos, Merkinės, Liškiavos bažnyčiose. Išliks ir festivalio tradicijos: smuiko muzikos šventė, jaunuosius talentus subursianti smuikininkų meistriškumo mokykla, tarptautinė konferencija „M.K.Čiurlionis ir pasaulis“, į kurią susirinks dvi dešimtys muzikologų iš Lietuvos, Japonijos, Italijos, Ispanijos, Danijos, Lenkijos.
Festivalio atidarymo dieną 13 val., žygiuodamas centrine miesto gatve, druskininkiečius ir kurorto svečius pasveikins Lietuvos kariuomenės orkestras ir jo vadovas majoras Egidijus Ališauskas. 16 val. prasidės pirmasis festivalio koncertas M.K.Čiurlionio memorialiniame muziejuje, kuriame pasirodys pianistas Ugnius Pauliukonis ir eufonininkas Algirdas Matonis. Sekmadienio vakarą 19.30 val. – sakralinės muzikos koncertas Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Jo svečiai – vargonininkas Gediminas Kviklys ir Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...