2012 Spalio 24

Vasarą kaimo turizmo sodybose daugėjo svečių, bet pajamas mažino išaugusios išlaidos

veidas.lt


Šių metų sezoną Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) nariai vertina nevienareikšmiškai: svečių sodybose daugėjo, tačiau tai neatnešė didesnių pajamų nei pernai. Apie tai sodybų šeimininkai šiandien diskutuos sezono baigiamajame renginyje, kuriame bus pasveikintos ir geriausios šių metų sodybos.

„Metų pradžioje atlikta LKTA narių apklausa parodė, kad sodybų savininkai nesitiki gerų rezultatų. Dabar jau žinome, kad sodybose svečių šiemet iš tikrųjų padaugėjo, pakilimas buvo gana žymus. Sodybos dirbo daugiau, turėjo daugiau lankytojų, bet negali pasigirti didesnėmis pajamomis. Svečių gausėjimas neatsvėrė smarkiai išaugusių išlaidų kurui, maistui, dujoms ir elektrai“, – teigė LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas.

LKTA atlikta apklausa parodė, kad per vasaros sezoną net 42 proc. sodybų sulaukė 5 -15 proc. daugiau lankytojų nei pernai, 32 proc. sodybų išlaikė praėjusių metų lygų, o 26 proc. pranešė apie  lankytojų sumažėjimą.

27 proc. respondentų atsakė, kad šiemet padaugėjo svečių, atostogaujančių savaitę ir daugiau, o trečdalis teigė, kad jų sumažėjo. Taip pat trečdalis respondentų sakė, kad padaugėjo atostogaujančių kelias dienas ar savaitgalį, tačiau 22 proc. tvirtino, kad tokių svečių sumažėjo.

Tuo tarpu 29 proc. apklaustųjų teigė, kad padaugėjo svečių iš užsienio. Anot L. Žabaliūno, šiemet, kaip ir pernai, nemaža dalis kaimo turizmo paslaugų teikėjų pažymėjo augantį poilsiautojų srautą iš Rusijos. Šiuos turistus žavi Lietuvos gamta, ramybė, kokybiškas maistas.

Prognozuodami žiemos sezoną, 45 proc. sodybų šeimininkų nesitiki pokyčių, 13 proc. planuoja sulaukti daugiau lankytojų, 35 proc. mano, kad jų gali sumažėti.

Artėjant žiemai dalis sodybų parengė naujų pramogų. „Kas gali būti gražiau ir maloniau už sėdėjimą karštame vandenyje apšerkšnijus miško medžiams, šviečiant mėnesienai“, – sako Prienų rajono sodybos „Bagrėnžaris“ sodybos savininkas Antanas Dagilis, įrengęs naują kubilą.

Tomas Juozapas Gintila Molėtų rajone esančioje sodyboje „Duobys“ pasiūlys jėgos aitvarų mėgėjams pramogas ant sniego. Arnoldas Alešiūnas Ignalinos rajono sodyboje „Mažoji Šveicarija“ svečiams, norintiems ekstremalių pojūčių, pasiūlys  vakarinį pasivažinėjimą kariniu visureigiu Ignalinos rajono kalnais ir miško keliukais.

Anot L. Žabaliūno, kaimo turizmo sodybos dar per mažai išnaudoja galimybes nemokamai skleisti informaciją portale www.atostogoskaime.lt ir asociacijos „Facebook“ profilyje. „Čia yra dar daug neišnaudotų galimybių, apie kurias kalbėsimės su LKTA nariais ir paraginsime juos tam skirti daugiau dėmesio“, – sakė LKTA vadovas.

Šiandien paskelbti ir jau tradiciniu tapusio LKTA konkurso „Lietuviška kaimo turizmo sodyba 2012“ nugalėtojai. Jais tapo Varėnos rajone įsikūrusios sodybos „Grikucis“  (nominacija „Tradicinių amatų sodyba“) ir Linos ir Egidijaus Černiauskų kaimo turizmo sodyba (nominacija „Kulinarinio paveldo sodyba“) bei Šakių rajone esanti „Suvalkiečio sodyba“ (nominacija „Etnografinė sodyba“).

Metų pabaigoje bus paskelbta dešimt geriausių sodybų pagal atskiras specializacijas. Geriausias sodybas išrinks „Facebook“ profilio lankytojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...