2012 Liepos 13

Lietuvos gyventojai svajoja atsikėlę ryte pro langą išvysti ežerą

veidas.lt

A. Uzkalnio nuotr.

Lietuvoje priskaičiuojama beveik 6 000 ežerų ir mažų ežerėlių, tačiau tik prie nedidelės jų dalies galima poilsiauti ar gyventi. Šalies ežerų kadastro duomenimis, ežeringiausi Lietuvos rajonai – Zarasų, Molėtų, Ignalinos, Trakų, Elektrėnų ir Lazdijų, o vidurio Lietuvoje ir pamaryje ežerų reta.

Ir tai dar ne visos kliūtys norintiems įsikurti prie ežero – būtina laikytis ir aplinkos apsaugos reikalavimų, turėti leidimą statybai. Visgi apie sklypą ant ežero kranto ar netoli jo svajoja ne tik eiliniai pirkėjai, bet ir žymūs žmonės.

Sklypas prie ežero – vienas geidžiamiausių nekilnojamojo turto objektų Lietuvoje. Finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec/Re&Solution“ ekspertų teigimu, ieškodami sklypo pirkėjai būtent jo vietą įvardija kaip patraukliausią savybę.

Kaip išgaruoja pasipūtimas

Sklypo ant ežero kranto ar netoli jo ieško ne tik investuotojai ar eiliniai pirkėjai, bet ir žymūs žmonės. Dažniausia tokių paieškų priežastis – noras praleisti vasarą ar savaitgalius Lietuvoje, nuosavame gamtos kampelyje prie ežero, ramioje vietoje toliau nuo smalsuolių dėmesio.

Rašytojas ir žurnalistas Andrius Užkalnis sako, kad sodybos šalia ežero norėtų dėl to, kad maudytis ežere po pirties jam yra vienas didžiausių malonumų. „Visa civilizacija, visas pasipūtimas išgaruoja, lieki vienas su gamta; ir mintys aiškesnės po to, ir gėrimai skalsesni, ir maistas skanesnis“, – teigia A. Užkalnis.

Sodybos ne prie vandens jis net nesvarstytų. „Sėdėti laukuose nenoriu. Sodyba turi būti prie gražaus vandens telkinio, ir kad nebūtų aplink per daug lankytojų. Jei gali iš pirties eiti nuogas maudytis, išvis pasaka“, – sako rašytojas.

Sklypų pasiūla – ribota

Bendrovės „Newsec/Re&Solution“ gyvenamojo turto projektų vadovė Gitana Juodpusienė mano, kad lietuvių noras turėti sodybą gali būti susijęs su tuo, kad paskutiniu metu labiausiai perkami minimalaus ploto butai. Dairytis sklypo užmiestyje skatina noras praleisti bent dalį laisvalaikio erdviau nei tarp keturių ankštoko buto sienų.

„Jei prieš dešimtmetį jaunos šeimos norėjo įsikurti daugiabučiuose ar kotedžuose, o prieš kelerius metus išgyvenome namų priemiesčių kvartaluose madą, tai dabar didžiausia svajonė – nekilnojamasis turtas užmiestyje, šalia vandens telkinio, dažniausiai pageidaujama – netoli ežero. Koks namas ar vasarnamis vėliau išaugs tokiame sklype, jau jo savininko fantazijos ir finansinių galimybių klausimas, tačiau tokių sklypų pasiūla jau dabar yra ribota“, – sako G. Juodpusienė.

Jos teigimu, daug ką lemia ir atstumas nuo didmiesčių. „Bet galima pasakyti, kad vaizdinga ežero pakrantė iš karto pabrangina sklypą pusantro karto“, – patvirtina nekilnojamo turto rinkos ekspertė.

Ežeras, miškas, 1-1,5 hektaro teritorija, geras privažiavimas, puikus projektas, iki 30 km atstumas nuo miesto – taip, pašnekovės teigimu, galima apibūdinti populiariausias sodybas prabangių sodybų segmente. „Jų kainos svyruoja nuo 1 mln. iki 1,5 mln. Lt, o sandorių nėra daug – penki-šeši per metus, nors pirkėjai patrauklių variantų ieško nuolat“, – rinką apžvelgia bendrovės „Newsec/Re&Solution“ gyvenamojo turto projektų vadovė G. Juodpusienė.

Visgi, pabrėžia ji, dažniausiai ieškomos ir perkamos tokios sodybos, kurios yra nutolusios nuo miesto iki 70 km, su 0,5-1 hektaro dydžio sklypu. „Tokių sodybų kainos svyruoja nuo 100 tūkst. iki 150 tūkst. Lt, o sandorių sudaroma iki šimto per metus“, – sako pašnekovė.

Sklypas prie ežero – geriau nei BMW

Apie gyvenimą ar poilsį prie ežero nuosavame sklype svajoja ne tik pasiturintys. Idealiu prizu sklypą ant ežero kranto nurodė daugiausia rinkos tyrimų bendrovės „Synopticom“ neseniai apklaustųjų.

„Norėjome išsiaiškinti, koks akcijos prizas yra patrauklesnis: sklypas prie ežero ar brangus automobilis – kemperis, kabrioletas ar pikapas. Atlikę apklausą galime pasakyti: nesvarbu, kokio amžiaus būtų akcijos dalyvis, jei jam reikėtų rinktis naują BMW ar sklypą prie ežero, daugiausia jų visgi rinktųsi sklypą“, – sako bendrovės „Synopticom“ direktorius Liutauras Daugirdas.

Beje, tokį geidžiamą prizą – sklypą Rytų Lietuvoje, vaizdingoje vietoje ant ežero kranto, su statybų galimybe – šią vasarą jau siūloma laimėti. Akciją „Laimėk žemės sklypą ant ežero kranto!“ prasidedant vasarai paskelbė „Utenos alaus“ darykla. Aludarius džiugina susidomėjimas šia akcija: šiuo metu daryklos interneto svetainėje jau užregistruota per 300 000 ant etikečių ir skardinės liežuvėlių esančių akcijoje dalyvaujančių kodų. Naujasis sklypo Ežerų krašte savininkas paaiškės rugpjūčio 3 dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...