2011 Sausio 26

Tyrimas

Vartotojų nuotaikos pernai pastebimai pagerėjo

veidas.lt

Lietuvos vartotojų nuotaikos pernai pastebimai pagerėjo – 2010-ųjų pabaigoje mažėjo žmonių, manančių, kad jų šeimos materialinė padėtis blogės, taip pat nuolat augo skaičius žmonių manančių, kad Lietuvos ekonominė situacija gerės.

Siek tiek lėčiau, bet taip pat mažėja žmonių, ketinančių mažinti savo šeimos vartojimo išlaidas, tvirtina tyrimų bendrovė RAIT, nuo 2009 gegužės skelbianti vartotojų nuotaikos indeksą.

Praėjusių metų gruodį, palyginti su 2009-ųjų gruodžio mėnesiu, vartotojų nuotaikos indeksas padidėjo 15 procentinių punktų ir buvo minus 14 – tai reiškia, kad 14 proc. buvo daugiau neigiamai nei teigiamai nusiteikusių žmonių. Pernai lapkritį indekso vertė buvo padidėjusi iki minus 11-os procentų.

“Akivaizdu, kad lyginant su 2009 metais, 2010 metais Lietuvos gyventojų lūkesčiai bei nuotaikos buvo daug teigiamesnės ir optimistiškesnės. Ypatingai jos pradėjo gerėti rudenį”, – pranešime teigė RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Anot jos, vartotojų nuotaikų gerėjimui įtakos turėjo ir tai, kad žmonės prisitaikė ir išmoko gyventi ekonominio nuosmukio sąlygomis, tačiau antroje metų pusėje optimistines nuotaikas lėmė ir teigiamesnė informacija apie šalies ekonomikos atsigavimą.

“Manau, įtakos turėjo ir tai, kad emigravusių Lietuvos piliečių šeimos pradėjo gauti finansinę paramą iš išvažiavusių šeimos narių”, – sakė I.Nausėdienė.

Vartotojų nuotaikos indeksas matuoja vartotojų gyvenimo kokybės, materialinės padėties bei vartojimo pokyčius. Neigiamas jis buvo per visą jo skelbimo istoriją, o pernai gruodį ir lapkritį jis buvo didžiausias – po minus 29.

RAIT vartotojų nuotaikos indeksą skaičiuoja kiekvieną mėnesį, apklaususi 1000 Lietuvos gyventojų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...