2010 Rugsėjo 08

Rentos

Valstybinių pensijų ir rentų siūloma neskirti turtingiesiems

veidas.lt

Vyriausybė siūlo nemokėti valstybinių pensijų ir rentų dideles pajamas gaunantiems asmenims. Ministrų kabinetas siūlo Seimui keisti išmokų mokėjimo tvarką ir sieti jas su gavėjo gaunamomis pajamomis.

Tam Vyriausybė pritarė trečiadienį.

Siūloma, kad valstybinių pensijų ir rentų skyrimas priklausytų nuo asmens gaunamų pajamų.

Jei Seimas pritartų, būtų nustatytos pajamų minimalios ir maksimalios ribas, nuo kurių priklausytų tokių pensijų ir rentų dydis.

Pavyzdžiui, jei valstybės pensijos ar rentos gavėjai, įskaitant Nepriklausomybės akto signatarus, mokslininkus, buvusius sportininkus, artistus ar kitus kūrybinius darbuotojus, gauna minimalią mėnesio algą (800 litų), jie gautų visą valstybės pensiją arba rentą. Jei jų pajamos didesnės, būtų taikomas tam tikras koeficientas, o pasiekus nustatytas “lubas”, išmokos iš viso nebūtų mokamos.

Anksčiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas nesiėmė prognozuoti, kaip siūloma tvarka gali įtakoti velionio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko žmonos verslininkės Kristinos Brazauskienės prašymą jai skirti valstybinę našlės rentą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...