2010 Rugpjūčio 26

Premjeras

Vyriausybė dėl rentos K. Brazauskienei vadovausis įstatymu

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius sako, jog Vyriausybė, spręsdama dėl valstybinės rentos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlei Kristinai Brazauskienei turės vadovautis įstatymu. Tačiau teisė, pasak premjero, ne kiekvienu atveju atitinka bendro teisingumo supratimo principą.

“Teisė yra kartais labiau procedūrinė nei paremta kokiais bendro teisingumo supratimo principais ir Vyriausybė turi pareigą vykdyti pagal įstatymo raidę, ir mes tą darysim. Bet pati rentos sąvoka pagrįsta tuo, kad asmeniui valstybė skiria tam tikrą paramą ar išlaikymą, kai jis neturi kitų galimybių save aprūpint”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilius.

“Mes kaip tik Vyriausybėj svarstydami kai kuriuo įstatymų projektus stabtelėjom ties bendru rentų problemos sprendimu, nes išties ne viskas yra tinkamai sureguliuota, kad žmonėms nekiltų abejonių”, – tęsė premjeras.

Su prašymu jai skirti valstybinę našlių rentą K.Brazauskienė į Prezidentūrą kreipėsi rugpjūčio pradžioje, o ši persiuntė prašymą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM).

Pagal parengtą Vyriausybės nutarimo projektą, valstybinė našlių renta K.Brazauskienei turėtų būti paskaičiuota nuo liepos 23 dienos.

Paklausta, ar nuo to laiko pasikeitė jos darbinė padėtis, K.Brazauskienė BNS yra sakiusi, jog atsisakė pareigų viešbutyje “Crowne Plaza Vilnius”, tačiau tebėra jo akcininkė.

Moteris patvirtino, kad rentos prašo, nes nebeturi draudžiamųjų pajamų. Tačiau sakė, kad tokių pajamų ateityje tikisi turėti, todėl nemano rentą gauti visą gyvenimą.

K.Brazauskienė priminė turinti ir finansinių įsipareigojimų.

SADM aiškinamajame rašte teigiama, kad K.Brazauskienė atitinka visas įstatymu nustatytas sąlygas minėtajai rentai skirti.

Prezidento valstybinė našlių renta neskiriama, o paskirtoji valstybinė renta nemokama, kol našlys (našlė) turi draudžiamųjų pajamų. SADM teigimu, K.Brazauskienė draudžiamųjų pajamų nebeturi nuo 2010 metų liepos 23 dienos.

Prezidento valstybinės našlių rentos dydis yra 50 proc. prezidento valstybinės rentos dydžio. A.M.Brazausko renta siekė 13 920 litų.

K.Brazauskienei liepos pradžioje leista likti gyventi prezidento rezidencijoje Turniškėse.

Pirmasis tiesiogiai išrinktas Lietuvos prezidentas A.M.Brazauskas po sunkios ligos mirė birželio 26 dieną Vilniuje.

Lietuvos prezidento pareigas jis ėjo 1993-1998 metais, o 2001-2006 metais buvo Vyriausybės vadovas. Lietuvos tautinio išsivadavimo metu 1988-1990 metais A.M.Brazauskas vadovavo Lietuvos komunistų partijai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...