2012 Sausio 13

Valstybinių miškų svetainė verta milijonų ar tik keliasdešimties tūkstančių?

veidas.lt


Bet kuris IT specialistas, apsilankęs interneto svetainėje www.valstybiniaimiskai.lt ir sužinojęs, kiek ji kainavo, griebiasi už galvos.
Beveik 2,3 mln. Lt – už tokią sumą UAB „Alna Software“ Generalinei miškų urėdijai sukūrė IT produktą skambiu pavadinimu Intelektuali miškų ūkio elektroninių paslaugų informacinė sistema (IMŪEPIS), kuri prieinama adresu valstybiniaimiskai.lt.
Kaip informuoja Generalinė miškų urėdija, ja buvo siekiama sukurti interaktyvią sistemą, kurioje informacijos apie valstybinės reikšmės miškus naudodamiesi geoinformacinių sistemų sprendimais galėtų rasti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Štai nuo šiol naudojantis viena interaktyvia elektronine paslauga – miškų ūkio paslaugų interaktyviu žemėlapiu, pasak urėdijos, galima rasti informacijos apie Lietuvos valstybiniuose miškuose lankytinus objektus. Be to, visi lankytojai dabar gali operatyviai gauti informacijos apie medienos, miško ir dekoratyvinių sodmenų pardavimą, teikti informaciją apie esamą sanitarinę, priešgaisrinę padėtį miškuose ir kt. veiklą.
Viskas atrodo gražu, tik šiam gėriui išleistos lėšos, per du milijonus litų, kažkaip kliūva, ir nesvarbu, kad tie pinigai – europinė parama. Įtarimus dėl to, ar projektas skaidrus ir ar nebuvo pasišvaistyta, sustiprina primityvokas svetainės dizainas ir tikrai neįmantrus turinys.
„Veidas“ paprašė atsitiktinai pasirinktų IT specialistų, interneto svetainių kūrėjų, peržiūrėti svetainės valstybiniaimiskai.lt turinį ir pasakyti savo nuomonę, kiek toks darbas galėtų kainuoti. „Nematau čia nieko tokio, kas atrodytų labai sudėtinga ir pareikalautų itin daug darbo. Na, daugiau darbo būtų nebent prie žemėlapių“, – komentavo tinklalapių kūrėjas Tomas Talandis. Jo požiūriu, tokią svetainę būtų galima sukurti už ne daugiau kaip 20 tūkst. Lt.
Kitas interneto svetainių kūrėjas Andrius Pocius teigė, kad vizualiai tinklalapis atrodo pasenęs – kaip svetainės prieš dešimtmetį. A.Pociui kai kurie svetainėje naudojami sprendimai nepasirodė tokie paprasti kaip kolegai, bet ir jis tokį projektą įvertintų ne daugiau kaip 70 tūkst. Lt.
Tuo tarpu Generalinė miškų urėdija praneša, kad už 2,281 mln. Lt atlikti sistemos analizės, projektavimo, kūrimo, diegimo darbai, sukurta pirmoji valstybiniame sektoriuje mobilioji programa, įsigytos licencijos, žemėlapiai ir techninė įranga, atsiskaityta už viešinimo paslaugas.
Sužinoję, kokia reali projekto vertė, mūsų kalbinti IT specialistai sunkiai galėjo suvokti, kas šioje sistemoje galėjo tiek kainuoti. O dar apmaudžiau darosi sužinojus, kad svetainę per dieną aplanko mažiau nei po 400 žmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (24)

 1. Anonimas rašo:

  STT kur ziuri?Ar neskaito tokiu straipsniu?

 2. puodasa puodasa rašo:

  po siio straipsnio tikrai apsilankys daugiau nei 400 :D

 3. pa pa rašo:

  paziurius i unikalius lankytojus tai aplanko 20-50 max lankytoju per diena

 4. Anonimas rašo:

  tai sakot 400? Tai kad max 100 lankytojų.

  http://www.hey.lt/details.php?id=imuepis

  Dizainas – šūdinas, nieko ypatingai nematau, jei čia jie sako, kad interaktyvi, tai atsiprašau… nieko gero.. su Microsoft SharePoint sukurtas šūdpuslapis už 2 milijonus.. gerai praplovė pinigus. Svetainės vertė ne daugiau nei 50k lt.

 5. Ąleksandras Ąleksandras rašo:

  Už tokią sumą galėjo bent padoriai atrodanti tinklalapį padaryt, nes šitas tai tikrai pasenęs atrodo. Bet “džiugu” matyti, kad straipsnio autorius nemoka pašalinti internetinės naršyklės ir windowso juostų iš skrinšoto… Panašu, kad mums vis dar geriau sekasi ūkininkauti nei dirbti su IT ir apie tai rašyti…

 6. KingPin KingPin rašo:

  straipsnis yra kaltinamo tipo, bet situacija visiškai neišnagrinėta. žinoma, dar vertina visokie talandžiai ir etc… Pats jau nuėjau nusistatęs ir apsiseilėjęs, galvojau iškeiksiu valdžią ir ryt imsiu šakes, bei eisiu prie seimo, bet… WAIT. nuėjau į svetainę. dizainas – paprastas, bet kaip pačiame straipsnyje ir minima, svetainę aplanko mažai lankytojų, tad gal ji kažkam svarbi tik savo turiniu ir funkcijomis, bet ne dizainu? Čia rėkt ir šūdmaliaut gali daug kas, bet ne visose LT įmonėse, visi dirba su nelegaliais photoshopais, coreliais, drimvyveriais ir kitu softu. tai kainuoja. kartais net paprasti javascriptai, kainuoja nuo 200 baksų vienam developeriui. čia matom žemėlapius. kažkas juos darė. kiek tai kainuoja? neaišku. kas nors žinot palaikymo laikotarpį? neaišku. kas nors analizavo sistemos funkcionalumą? abejoju. išvis, kas nors aišku ar tik “ekspertų” vertinimai?
  http://www.youtube.com/watch?v=aXPAFzdTmqA

 7. bbb bbb rašo:

  o siaip aplamai ko cia seilejasi visi? bent pasidometu kiek kainuoja zemelapiai tokie. juk ne biudzeto pinigai cia, o kaip supratau europiniai? nu tai ko verkiat? lai traukia tuos europos pinigus i LT kaip tik imanoma ir po daugiau. straipsnio autorius visiskas lameris, rado kieno klausinet nuomones, tu paciu, kurie turbut nezino kas yra atlyginimai, mokesciai ir kas yra legali programine iranga, ypac dirbant su zemelapiais.

 8. bbb bbb rašo:

  ir dar straipsnio autoriau, o tu ten susimokejes uz total commanderi? ir ESET nod’as legalus? bei alkonas irgi legalus?

  o tokie vertintojai, kurie tik uzmeta aki ir pasako, ai cia 20-70 000 litu tik… tai mazu maziausiai nekompetentingi, nes nepamacius projekto aprasymo neimanoma jo ivertinti. patys apsisiktu gal toki darydami uz tuos 20 000 lt, nes cia vis tik ne wordpress plugina suprograminti.

 9. bbb ui bbb ui rašo:

  zemelapiai yra nemokamai maps lt o uz kazkoki nedideli mokesteli manau be vargo savo sluoksnius sutalpintum ir be reklamos .. Be to nuosavas serveris su aplikacija nekainuoja dvaro.Situo gali pats isitikinti paklauses pas esri atstovus..Na o del turinio – tai jo ten nera tera tik urediju sarasas kuris atsivercia pasirinkus nauja meniu punkta….Pavartyk piema vartotojo o ne suinteresuoto gamintojo ar gmu atsovo akimis..

 10. bbb bbb rašo:

  gal jau nebesvaik, apie maps.lt integracijas su kitais projektais nemokamai… as projeto neginu ir manau (mano nuomone), kad cia praplauti pinigai, taciau komentuotojai irgi lameriai, kurie is lempos pasako tik uzmete aki, kiek cia tas kainuos… aplamai noreciau pamatyti, kur atrasti to projekto detalia samata ir aprasyma, nes tai gi viesas reikalas. zurnalistas pries rasantis, galejo tuom pasidometi, tada jis pakiltu ne i saraskino laikrascio lygi, o i profesionalesni zurnalistini lygmeni ir visiem tokia info butu naudingesne.

 11. bbbui bbbui rašo:

  na niekas ir nesaako kad nemokamai , bet ten ir kokybe kita ir nemanau kad kainuotu daugiau nei dabar mokama uz palaikyma..
  kokio ten tau aprasymo.pavartyk ir bus aisku kaip ten padaryta ir kokie duomenys vartomi ir kiek tam darbo ideti reikia.Nemanau kad ten prislepta ir nematoma kazka turi..
  Bet ne tame esme .pabandyk ten ka nors surasti ir palyginti .paziurek i angliskus terminus ir t.t.

 12. KingPin KingPin rašo:

  rišantis prie kažkieno projekto, didelė rizika mirti pačiam. ima ir miršta maps.lt, kas tada? ar jie taikysis prie projekto poreikių? ne. čia ir atsakymas. o kad kažkas kuria ir daro, o ne seiles skleidžia, tai tik pliusas. čia padarė už ES pinigus, dabar Lietuviai panašius projektus gal užsieniečiams darys ir trauks investicijas Lietuvoje.

 13. kingpingui kingpingui rašo:

  na taip .uzsilenkti gali visi tiek maps tiek google tiek alna..taip skaiciuodamas negali daryti nieko
  taikyti ten nieko nereikia.mapsuose beveik VISKAS jau sudeta ir kur kas profesionaliau
  Ir siaip siulau atsiversti pries komentuojant , jei aisku tai nera paties darbas vienoj ar kitoj pusej

 14. Jokubauskas Jokubauskas rašo:

  Labiausiai patiko “disabled” funkcija.

  O šaip, jei Lietuvos IT startupų bendruomenėms skirtų bent pusę tokių pinigų metiniam biudžetui, tai kokių šedevrų galėtų atsirasti ant Lietuvos (čia be jokio sarkazmo).

  Spėju ne viena platforma būtų pasiūlyta, analogiškoms sistemoms kurti, už N kartu mažesnius biudžetus.

  Keisčiausia, kad kiekvienas valstybinis projektas daromas nuo nulio, nepasinaudojant kitai valstybinei institucijai kurtos IT sistemos pagrindu.

  O serveriai galėtų būti visų vasltybinių institucijų centralizuoti, tuomet išlaidų papildomų nereiktų, užtektų vieno gero duomenų centro. Na dėl saugumo dar porą backupinių variantų. Išleistų vieną kartą į infrastrukūrą tarkim 10 lemų ir be plovimų, tai spėju toks sprendimas būtų pasaulyje dar pripažintas, kaip vienas pažangesnių valstybiniame sektoriuje. Bet čia tik spėjimas ir pasvaičiojimai.

 15. Anonimas rašo:

  Siūlantiems pavartyti ir pažiūrėti kas per puslapis:
  O jūs matėte vidinę sistemą? Galbūt išorinė sudaro tik labai mažą dalį. Klaust PHP’istų apie rimtą projektą turbūt kvailiausias sprendimas. Nei jie matę didelių sistemų, nei ką. Aišku, gal ir per daug užsiprašė, bet tikrai ne daugiau nei 10% viršija sumą…

 16. T.T. T.T. rašo:

  Nu kai viskas, ką gali vertinti yra tik frontend’as, tai toks vertinimas ir gaunasi.. O kad ten yra backend’as neaišku kokio dydžio gali būti, tai to nelabai iš šalies kas ir beįvertins

 17. wut wut rašo:

  man patinka zurnalistai, kur kaina nustato pagal frontpage’o vaizda :) )))

 18. Anonimas rašo:

  ir tokie pat “IT specialistai” :D turbūt aš žinau visai kitokį “specialistas” terminą nei žurnalistai.

 19. eiiik tu.... eiiik tu.... rašo:

  uz 50lt dar geresne buciau sukures!!! kiek alkstanciu seimu butu pamaitine uz tiek pinigu….

 20. 5x 5x rašo:

  O kokia suma tinklalapių kūrėjas Tomas Talandis ivertintu Google paieskos svetaine? Speju kokiu 1000Lt? Nes ka ten daryt? Nieko juk sudetingo ten nesimato.

 21. backendas backendas rašo:

  tik suinteresuotas arba nevartes gali apie ji ir sneketi .
  nieko ten mandro buti negali – ivedimai , lankytoju registracija ir viskas. Bet gali loti kiek nori.Tai siu dienu arkliukas, be to tai vilniaus o ne provincijos kokios projektas,kuria neabejotinai idulkintu..

 22. to backendas to backendas rašo:

  nemanau, kad esi pakankamai kompetentingas šiuo klausimu, kad galėtum komentuot, tad prašyčiau – negaišink mūsų brangaus laiko.

 23. aik aik rašo:

  kompetencijau klaidas istaisyk tame backendo stebukle..

 24. ttt ttt rašo:

  nu tai jus i source paziurekit, ten yra Microsoft sharepoint serveris…
  o jis kainuoja… dar kainuoja darbo vietos tiem kas suvedineja duomenis, kompai ju licenzijos, serverio CAL’ai, gal ten ir pats serveris dar su terabaitiniais SAS disku masyvais… nu zodziu isleisti 2 mln yra kur :) klausimas tik ar tai naudinga, nes visu pirma kazin ar tiek skirs pingiu MS softo updeitams, zemalapiai jau ir dabar pasene 7 m senumo, yra juk valstybine istaiga, kuri turi ir sudarineja visos lietuvos zemelapius, ar negeriau butu buve is jos imti per koki java API ? zodziu huinia cia padaryta visiskai, daryta tik kad brangiau… o tan MS platforma idealiai tinka :) dar prirasytas koks zodelis JAVA+GIS, kuris turi daug kainuoti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...