2011 Birželio 01

Valstybės sistemoje mato poslinkį link skaidrumo

veidas.lt

BFL

Seimo pirmininkė Irena Degutienė valstybės sistemoje sako matanti didelį poslinkį link skaidrumo.

Komentuodama kaimyninės Latvijos prezidento Valdžio Zatlero sprendimą inicijuoti parlamento paleidimą siekiant “vieną kartą padėti tašką nedidelės žmonių grupės savavaliavimui” Seimo pirmininkė pabrėžė, kad oligarchinės sistemos susiformavimas ir įtaka yra visų posovietinių valstybių problema.

“Mes, kaip ir kitos posovietinės, bet dabar jau Europos Sąjungos narės, 50 metų buvome tos politikos dalis. Tos tendencijos – oligarchinės – logiška, būdingos ne tik Latvijai, Lietuvai, bet visoms posovietinėms valstybėms, ir tai tikrai yra didelė problema”, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė parlamento vadovė.

Vis dėlto Lietuvoje ji teigė matanti teigiamų poslinkių, nors sovietmečiu susiformavusį mentalitetą, jog iš valstybės vogti – galima, jos žodžiais, pakeisti sunku.

“Tikrai drįsčiau pasakyti – Lietuvoje šia linkme aš matau teigiamų poslinkių, čia norėčiau paminėti viešuosius pirkimus, Viešųjų pirkimų tarnybą. Kad ir prieš keletą metų mes turbūt net nelabai žinojome, kas čia per institucija. Ar buvo viešai skelbiama, kad Viešųjų pirkimų tarnyba užprotestavo ar pasakė, kad tai yra neteisingas, neskaidrus pirkimas, sustabdė? Dabar ištisai girdime – su labai menkais pajėgumais ji dirba tikrai efektyviai”, – sakė I. Degutienė.

“Jei paskaičiuotume, kokie milijardiniai srautai valstybės pinigų, tai tikrai šioje srity šiandien yra postūmis, padaryta nemažai. Aišku, dar nepakankamai, bet pasistūmėjome į priekį”, – pridūrė Seimo pirmininkė.

Ji taip pat sakė pastebinti, jog aktyviai ir efektyviau dirba Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

“Gerokai suaktyvėjo STT darbas. Pažiūrėkite, kiek dabar įvairių lygių pareigūnams per pastaruosius porą metų iškelta bylų”, – sakė I. Degutienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...