2010 Gruodžio 29

Verslas

Ar Lietuvos elektrinė skaidriai prekiavo elektra?

veidas.lt

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas teigia, jog ministerijos sudaryta tyrimų komisija aiškinsis, ar elektros gamybos įmones valdančiai bendrovei “Lietuvos energija” priklausanti Lietuvos elektrinė skaidriai prekiavo elektra.

“Yra sudaryta darbo grupė, kuri tirs skaidrumą – ar viskas “Lietuvos energijoje” (daroma – BNS) pagal teisės aktus, atitinka visus skaidrumo ir etikos reikalavimus”, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A.Sekmokas.

Pasak jo, atliekant tyrimą bus bendradarbiaujama su specialiosiomis tarnybomis.

“Sudarant komisiją, mes raštu kreipėmės, siūlėme ir Generalinei prokuratūrai, ir Specialiųjų tyrimų tarnybai į komisijos sudėtį savo atstovus. Jie, laikydamiesi valdžių atskyrimo principo, atsisakė, jie pasakė, kad tiesiogiai tame tyrime dalyvauti negali, tačiau domėsis tyrimu ir glaudžiai bendradarbiaus”, – kalbėjo A.Sekmokas.

Socialdemokratų frakcijos Seime kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų išsiaiškinta, ar Lietuvos elektrinė nespekuliavo, pirkdama elektrą iš Baltarusijos ir vėliau ją parduodama kaip savo.

Ministras prisiminė ir “nemalonią”, jo žodžiais, istoriją apie tariamą Kruonio hidroelektrinės (HAE) nuomininką. “Lietuvos energija” ne kartą neigė socialdemokratų skleidžiamą informaciją, kad du Kruonio HAE blokai yra išnuomoti Rusijos bendrovei “Inter RAO JES”.

“Yra gautas jau ne anoniminis skundas – dėl to skundo yra sudaryta tyrimo komisija”, – kalbėjo A.Sekmokas.

Pasak jo, atsakymai, ar viskas buvo skaidru, bus gauti kitąmet.

Ekonomikos komiteto nariai Birutė Vėsaitė ir Rimantas Sinkevičius anksčiau teigė įtariantys, kad Lietuvos elektrinė galimai nusikalstamai perpardavinėja elektrą – esą įmonė pigiau perka ir po to brangiau parduoda elektrą.

Elektrą “Lietuvos energija” perka kiekvieną dieną pagal pigiausią pasiūlymą per biržą iš Rusijos energetikos milžino “Inter RAO” grupei priklausančios bendrovės “Inter RAO Lietuva” arba importuoja iš Baltarusijos, Estijos ar Latvijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...