2010 Gruodžio 17

Verslas

Valstybės auditoriai: valstybės turto apskaita nesutvarkyta

veidas.lt

Valstybės turto apskaita nėra suvarkyta ir vieninga, pareiškė Valstybės kontrolė.

Auditorių vertinimu, nežinomas tikslus valstybės turtą naudojančių privačių įmonių skaičius.

Be to, skiriasi Juridinių asmenų registro, Valstybės turto fondo ir biudžetinių įstaigų pateikta informacija apie valstybei priklausančias, valdomas arba valstybės turtą naudojančias įmones.

Statistikos departamento parengtoje 2009 metais valstybei priklausiusio turto ataskaitoje finansiniai įsipareigojimai padidinti 1,5 mlrd. litų valstybės įmonių dotacijomis ar subsidijomis, kurios suteikiamos neatlygintinai ir negali būti priskirtos valstybės įsipareigojimams.

Valstybės kontrolės nuomone, į ataskaitoje nurodytus finansinius įsipareigojimus įskaityta tik pridėtinės vertės mokesčio permoka, tačiau neįskaitytos pelno, gyventojų pajamų ir kitų mokesčių bei įmokų permokos, kurios siekia apie 680 mln. litų.

Auditoriai negalėjo įsitikinti, ar ataskaitoje nurodytos su Europos Sąjunga susijusios gautinos ir mokėtinos sumos yra teisingos, nes Finansų ministerijoje apskaita tvarkoma pinigų principu.

Valstybės kontrolė atkreipia Vyriausybės dėmesį, kad vėluojama įgyvendinti Centralizuotoje valstybės turto valdymo strategijoje numatytas priemones, dar nebaigti Valstybės turto informacinės paieškos sistemos kūrimo darbai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...