2011 Gegužės 11

Valstybė finansuos studijas užsienio universitetų padaliniuose

veidas.lt

BFL

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė siūlymui, kad valstybė galėtų finansuoti studijas užsienio aukštųjų mokyklų filialuose, veikiančiuose Lietuvoje.

Kaip posėdyje sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, šiuo metu egzistuojanti tvarka, kurioje nenumatyta tokia galimybė, yra diskriminacinė, todėl ją reikia keisti.

“Žiūrint iš Europos Sąjungos teisės pozicijų ir apskritai (siekiant – BNS) vienodų galimybių jauniems žmonėms rinktis Lietuvos teritorijoje studijas, toks pakoregavimas atrodytų logiškas”, – sakė G. Steponavičius.

Ministro teigimu, šiuo metu Lietuvoje kaip atskiros įstaigos, o ne užsienio aukštųjų mokyklų filialai veikiantys, pavyzdžiui, ISM Ekonomikos ir vadybos universitetas arba LCC tarptautinis universitetas gali pritraukti studijų krepšelius -valstybės finansavimą studijoms. Tuo metu filialams tokia galimybė iki šiol nebuvo numatyta.

“Užsienio aukštųjų mokyklų filialai iki šiol buvo palikti neįtraukiant jų į studentų gautų krepšelių pasiskirstymą, kitaip tariant, į užsienio universitetų ar kolegijų filialus valstybės lėšų studentas net ir norėdamas neštis negali, tai atitinkamai apraše mes siūlome pakoreguoti nuostatą tokią galimybę numatant ir puikiai suprantant, kad, tarkime, kitomis teisinėmis formomis veikiančios užsienio aukštosios mokyklos Lietuvos studentams yra prieinamos”, – aiškino ministras.

Anot švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, Lietuvoje šiuo metu veikia vienintelis užsienio aukštosios filialas – Lenkijos Balstogės universiteto padalinys. Esą tokiu principu galėtų veikti ir britų ar kitų šalių aukštosios mokyklos, kurios, pasak G. Steponavičiaus, domisi galimybėmis organizuoti studijas Lietuvoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...