2011 Kovo 28

Apklausa

Geriau studijuoti užsienio universitetuose

veidas.lt

Ši informacija nemaloniai nuteiks Lietuvos universitetų ir kolegijų vadovus bei dėstytojus. Pasirodo, studijų kokybę Lietuvoje skeptiškai vertina vis daugiau šalies gyventojų ir vis daugiau pirmenybę teikia studijoms užsienio aukštosiose mokyklose. Iš naujausios “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos paaiškėjo, kad kone du trečdaliai apklaustųjų mano, kad šiuo metu Lietuvos jaunuoliams geriau studijuoti užsienio užniversitetuose ir tik trečdalis pirmenybę teikia studijoms Lietuvoje.
“Studijos užsienyje lietuviams imponuoja daugiausia dėl kokybės ir kainos santykio. Be to, apklausiamieji pabrėžia, kad finansinių paskolų studijoms gavimo ir grąžinimo sąlygos ten yra kur kas palankesnės nei Lietuvoje. Taip pat respondentai pamini, kad baigus studijas užsienyje yra geresnės sąlygos susirasti norimą darbą ir lengviau migruoti”, – apibendrina bendrovės “Prime consulting” direktorius Saulius Olencevičius.

Jūsų nuomone, ar šiuo metu geriau rinktis studijas Lietuvos universitetuose, ar vis dėlto važiuoti studijuoti į užsienį? (proc.)

Geriau studijuoti užsienio universitetuose    61,6
Geriau studijuoti Lietuvoje    32,4
Esminio skirtumo nėra    3,4
Nežinau/neturiu nuomonės    2,6

Jūsų nuomone, kur Lietuvoje suteikiamas aukščiausios kokybės išsilavinimas? (proc.)

Gimnazijose    18,4
Vidurinėse mokyklose    17
Pradinėse mokyklose    12,6
Visose Lietuvos mokymo įstaigose mokymo kokybė prasta    12,2
Universitetuose    11,4
Kolegijose    8,8
Profesinėse mokyklose    8,2
Ikimokyklinėse įstaigose    7,6
Nežinau/neturiu nuomonės    3,2
Visose mokymo įstaigose    0,6

Šaltinis: “Veido” užsakymu tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. kovo 14–16 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...