2010 Spalio 28

Energetika

Valstiečiai liaudininkai siūlo naudoti atsinaujinančius energetikos šaltinius

veidas.lt

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga kategoriškai prieštarauja Vyriausybės sprendimams, jog nauja Visagino atominė elektrinė yra vienintelis galimas ir teisingas sprendimas Lietuvos energetikos plėtrai.

“Lietuva turi milžiniškus atsinaujinančios energijos šaltinius, kurie šiandien visiškai neišnaudojami, o pastangos siekti energetinės nepriklausomybės panašėja į farsą, nes visuomenė sąmoningai klaidinama šnekant tik apie anglis, naftą, dujas, atominę elektrinę”, – sako LVLS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak valstiečių liaudininkų pirmininko, net apklausose žmonėms nepaminima biomasės, saulės, vandens, vėjo energijos alternatyva ir pateikiama išvada, jog visuomenė palaiko atominės energetikos plėtrą. Tie, kurie užsako tokias apklausas, labai gerai supranta, jog visuomenei paminėjus atsinaujinančių energijos šaltinių alternatyvą, kiltų logiškas klausimas, kam mums reikia atominės energetikos.

“Šiandien jau ne paslaptis, kad už šilumą mažiausiai moka tų savivaldybių gyventojai, kuriose šilumai gaminti naudojama biomasė. Reikia labai nedidelių investicijų, kad kogeneracijos pagalba iš biomasės pagaminta šiluma virstų elektros energija. Biomasės energetiniai resursai yra milžiniški, nes po miško kirtimų supūdoma 98 procentai šakų, šaknų, menkavertės medienos. Lietuvoje dirvonuoja apie 500000 ha dirbamos žemės, kuri gali būti panaudojama biomasei tinkamų energetinių žolinių augalų auginimui. Lietuvoje kasmet susidaro milijonai tonų šiaudų. Dar vienas milžiniškas energijos šaltinis yra biodujos, tik tam, kad jas išgauti mes neturime imituoti, o tikrai pradėti tvarkyti buitines atliekas”, – teigia R. Karbauskis.

Visagino atominės elektrinės projekte numatoma statyti nuo 800 – 1600 megavatų (MW) elektrinė. Tačiau, ekspertų nuomone, žemyninėje Lietuvos dalyje vien realus vėjo jėgainių potencialas gali būti daugiau negu 1200 MW, be to galimas 1000 MW vėjo jėgainių parkų įrengimas Baltijos jūroje, o įvertinant saulės ir vandens energijos potencialą, bei biomasės energetinius resursus, tampa aišku, jog Vyriausybė nuo visuomenės slepia galimybę tapti energetiškai nepriklausoma šalimi, naudojant pigiausius atsinaujinančius energijos šaltinius.

Valstiečius liaudininkus stebina ir tai, jog stumiamas atominės energetikos projektas, kuris sukuria sąlyginai mažiausią darbo vietų kiekį, palieka priklausomybę nuo urano tiekėjų, reikalauja milžiniškų investicijų ir nulemia milžiniškus energijos netekimus dėl didelių jos transportavimo atstumų. Atsinaujinantys energijos resursai sukuria didelį skaičių naujų darbo vietų, realiai Lietuvą padaro energetiškai nepriklausoma, neabejotinai tampa pigiausiu energijos šaltiniu, kuris maksimaliai priartėja prie vartotojų, nes plėtojamas dešimtyse elektrinių.

“Būtina paminėti ir naujas technologijas, kurios ateina į energetikos ūkį. Jos susijusios su biokuro gamyba iš biomasės, kurios procese pagaminama šiluma, vėliau kogeneruojama į elektros energiją. Tai jau egzistuojančios technologijos, kurios ateityje taps dominuojančiomis biomasės naudojime energetikoje”, – teigia LVLS pirmininkas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...