2011 Gegužės 05

Valdovų rūmai ėmė byrėti ir iš išorės

veidas.lt

"Veido" archyvas

Ekspertai.eu rašo – “Nežiūrint į tai, kad Valdovų rūmai yra svarbiausias ir reikšmingiausias atkurtos Nepriklausomos Lietuvos pastatas, dar praeitą rudenį buvo pastebėta, kad šis istorinis statinys po truputėlį trūnija iš vidaus. Apie tai rašėme publikacijoje “Elektrikų brigadininko laiškas privertė kreiptis į Policiją”.

Vakar LNK televizija pranešė, kad šis namas ėmė byrėti ir iš išorės.

Skaudu, kai būsimas šalies paveldas susiduria su tokiais sunkumais iki galo taip ir nepastatytas. Tuo itin turėtų susirūpinti Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, didelį dėmesį atkreipti ir visa valdančioji Permainų koalicija. Valdovų rūmai skubiai turi būti pradėti restauruoti ir šiai restauracijai neturi būti pagailėta pinigų iš šalies biudžeto tieks kiek reikės.

Šia proga tinka prisiminti dar amžinatilsį Prezidento A. M. Brazausko viešoje erdvėje išsakytą nerimą, jog vertėtų pagalvoti, ar mes neprarasim Vilniaus kaip sostinės, jei nepastatysim Valdovų rūmų – mūsų visų būsimo paveldosaugos paminklo, verčia susimąstyti kiekvieną žmogų.

Jei negerbsime ir nebranginsime savo istorijos – istorija negerbs mūsų. Juk Valdovų rūmai – tai mūsų dvasinė hidroelektrinė.”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Vilija Vilija rašo:

    tenka tik apgailestauti, kad mes iš tikrųjų negerbiame nei savo praeities, nei dabartinės Lietuvos kaip valstybės, kurios besikeičiančios vyriausybės niekaip nesugeba užbaigti Valdovų rūmų. Šios problemos tikrai nereikia politizuoti, nes čia laimėtojų nebus.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...