2010 Rugsėjo 03

Paneigimas

A. Kubilius teigia nieko bendro su Valdovų rūmų afera neturįs

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius neturi nieko bendro su Valdovų rūmų afera, o šiandieninė publikacija spaudoje yra visiškas faktų iškraipymas, – teigia premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

“Klastotė remiasi vien tuo, jog Andrius Kubilius 1999-2000 metais vadovavo dešimtajai vyriausybei ir ignoruoja faktą, jog visus su Valdovų rūmais susijusius sprendimus 2001-2007 m. vyriausybės lygiu priėmė ir įgyvendino Premjeras Algirdas Brazauskas. Reikia pažymėti, kad “Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties” įstatymą Seimas priėmė tik 2000 m. spalio 17 d. ir iki to laiko negalėjo būti jokių dešimtosios Vyriausybės veiksmų, susijusių su Valdovų rūmų atstatymu ir ypač su viešaisiais pirkimais. Beje, Seimo narys A. Kubilius balsavo prieš šitą įstatymą, o jo vadovaujama dešimtoji Vyriausybė baigė darbą 2000 m. lapkričio 9 d.”, – rašoma pranešime.

Premjero patarėjas pažymi, kad būtent šios vyriausybės iniciatyva atnaujinta Viešųjų pirkimų tarnyba galų gale rimtai ėmėsi tirti Valdovų rūmų statybos istoriją ir nustatė daugybinius pažeidimus. Tarnybos ataskaitoje pažeidimai nustatyti dešimties metų laikotarpyje, tačiau joje visiškai nėra faktų, kad dešimtoji, Premjero Andriaus Kubiliaus, vyriausybė 1999-2000 metais būtų padariusi kokius nors sprendimus, susijusius su Valdovų rūmais. Pasak V. Valentinavičiaus, publikacijoje melaginga antraštė suplakama su iš konteksto ištrauktomis laikinojo Viešųjų pirkimų tarnybos vadovo Žydrūno Plytniko citatomis, kuriose nė iš tolo neminimas A. Kubilius, o dabartinį Premjerą “nuo savęs” prideda falsifikacijos autoriai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...