2011 Gegužės 26

Valdovų rūmai bus baigti kiek įmanoma greičiau

veidas.lt

"Veido" archyvas

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas sako, kad Valdovų rūmai Vilniuje palaipsniui bus baigti kiek įmanoma greičiau ir nenusižengiant įstatymams.

“Tikrai sutelktos visos jėgos, šiuo metu daroma viskas, kad šitas klausimas būtų išspręstas kiek įmanoma racionaliau. Sutarties nutraukimo su PST (Panevėžio statybos trestu – BNS) išvengti tikrai nepavyks, nes to neleidžia juridinė bazė, bet nutraukimo mechanizmas ir tų darbų, kuriuos būtina baigti, sąrašas yra derinamas”, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą sakė A. Gelūnas.

Jo tvirtinimu, pasitelkti visi statybos specialistai, istorikai, architektai.

“Tikrai matome situaciją kompleksiškai. Visa kita palaipsniui pabaigsime, bet padarysime tą skaidriai ir nenusižengdami įstatymas, ir kuo greičiau”, – pabrėžė ministras.

Seimo narė konservatorė Vida Marija Čigriejienė ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime piktinosi, jog statyti įpusėti Valdovų rūmai, sustabdžius statybos darbus, jau pradėjo pelyti, ir teiravosi, kada planuojama baigti statybas, ir ar, joms sustojus, bus nepadaryta žalos.

Darbai Valdovų rūmuose sustabdyti, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su rangovu PST aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus – nuo 114 iki 367 mln. litų. Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

Šiuo metu kultūros ministro A. Gelūno sudaryta darbo grupė su PST derasi dėl sutarties nutraukimo šalių sutarimu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...