2011 Vasario 23

Politika

Valdininkai kuria Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partiją

veidas.lt

Vienos iš keturių tradicinių partijų statusas ir aplinkos ministro portfelis po rinkimų. Tokias ambicijas deklaruoja besikurianti žaliųjų partija, kurios priešakyje – Aplinkos ministerijos valdininkai, rašo “Lietuvos žinios”.

Praėjusį darbo šeštadienį prie Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (VRAAD) pastato rikiavosi valdiški automobiliai: rinktasi į konferenciją “Žaliasis kelias – keiskimės kartu”.

Nors oficialiai deklaruojama, kad šis renginys buvo skirtas supažindinti su esama situacija žaliojoje veikloje bei drauge pamėginti atrasti galimus sprendimo būdus, išsiųsti kvietimai atskleidė po konferencijos sparnu vykusį kuriamos Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partijos (LŽSP) prisistatymą.

“Ši konferencija LŽSP nepaprastai svarbi – tai pirmas žingsnis į viešumą, pirmasis išbandymas prieš kovo 20 dieną planuojamą surengti LŽSP steigiamąjį suvažiavimą. Pirmąkart viešai bus pristatytos jau daugiau kaip metus gludintos pagrindinės LŽSP vertybės bei programinės nuostatos”, – rašoma konferencijos pristatyme, iki antradienio publikuotame steigiamos organizacijos interneto svetainėje.

Aplinkosaugos specialistai teigia, kad žaliųjų partiją kuria Aplinkos ministerijos (AM) tarnautojai.

Kuriamos LŽSP iniciatyvinės grupės pirmininkas – AM kuruojamo VRAAD direktoriaus pavaduotojas Juozas Dautartas – tvirtino, kad šeštadienį vykusi konferencija neturi nieko bendro su partiniu susiėjimu.

“Tikrai nesakėme, kad tai bus partinė konferencija. Tikrai aptarėme, kad tokios nedarome – mes rinkomės žaliųjų idėjų sklaidą”, – tikino jis.

Renginį, pristatymo programoje įvardytą kaip “pirmasis LŽSP žingsnis į viešumą”, pasak J.Dautarto, organizavo “atskiri žmonės, susimetę ir užsakę kelis tūkstančius litų kainavusį renginį”: išnuomoję salę, bent anksčiau priklausiusią pačiai AM, pasirūpinę kavos pertraukėlės vaišėmis, sukvietę svečius.

Kalbas, kad būsimosios partijos kūrimui pasitarnauti galinčioje konferencijoje dalyvavo ir daugiau AM sistemos žmonių, J.Dautartas vadino netiesa. Jis tikino į renginį atėjęs, darbo šeštadienį pasiėmęs nemokamas atostogas. Daugiau AM atstovų jis esą nematęs.

“Iš AM nebuvo daug žmonių. Jeigu buvo, tai vienas du. Net negaliu pasakyti, ar tai buvo ne pietų pertrauka, kai jie buvo. Aš, pavyzdžiui, VRAAD žmonėms tiesiai pasakiau – jūs neikite, nes aš imu nemokamas atostogas, nebent per pietų pertrauką. Bet nelabai man ir rūpėjo skaičiuoti, kas yra”, – dėstė LŽSP iniciatyvinės grupės vadovas.

Anot ministerijos specialistų, būsimosios LŽSP iniciatyvinei grupei priklauso dabartinis vadovas, VRAAD direktoriaus pavaduotojas J.Dautartas, jau bandęs dalyvauti žaliųjų judėjime Zigmo Vaišvilos laikais. Tarp iniciatorių – ir Sąjūdžio metų “žalieji” Saulius Pikšrys bei Saulius Lapienis. Dar viena iniciatorė – AM Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento specialistė Gintarė Dubickaitė.

Anot dienraščio, su šios partijos kūrimu susijęs ir Tautos prisikėlimo partijos atstovas, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Andrius Burba, buvęs tos pačios partijos deleguoto aplinkos ministro Gedimino Kazlausko patarėju.

Jis teigė nieko blogo nematantis dėl to, kad po steigiamos LŽSP sparnu buriasi AM pareigūnai.

“Tai yra tikrai geras pavyzdys, nes AM ir jai pavaldžios institucijos yra subūrusios tuos žmones, kurie labiausiai myli gamtą, myli žvėrelius, augalus. Ten tikrai dirba ne tik valstybės tarnautojai, kurie vadinami biurokratais, bet ir daug idėjinių žmonių, kurie ne dėl atlyginimo eina į darbą, bet todėl, kad nori gamtai padaryti gera. Dėl to, kad iš jų kilo ši iniciatyva, tikrai nematau nieko keista”, – aiškino buvęs ministro patarėjas.

+370 5 2058510

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rimantas Rimantas rašo:

    Valdininkų bandymai išsilaikyti iki pensijos ir į visus laisvus postus patupdyti savo atžalas – tikrieji tikslai yra tokie ir partija tam labai pasitarnaus.
    Kitas tikslas – konservatoriai bando išsilaikyti aukštumoje. Per anuos rinkimus juos išgelbėjo kryžiuočių vietininkai Krikdemai, o per ateinančius gelbės žaliūkai iš žaliųjų partijos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...