2010 Rugsėjo 09

Aplinka

Prezidentė už šiukšlių tvarkymą atsakomybės reikalaus ir iš A. Kubiliaus

veidas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tiesiai neatsako, ar aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas gali likti poste, tačiau ji teigia reikalausianti atsakomybės ir iš Vyriausybės, jeigu premjeras Andrius Kubilius mano, kad už Aplinkos ministerijos neveiklumą atsakingas ne tik ministras.

“Kiek girdėjau ir skaičiau pasisakymus, ypač premjero, premjeras pasisakė, kad šios problemos yra daug didesnės neva negu tiesioginė ministro atsakomybė. Tai jeigu šiukšlių tvarkymo klausimus prisiima premjeras ant Vyriausybės pečių, be abejo, tai reikalausiu atsakomybės dabar jau iš Vyriausybės”, – ketvirtadienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

Trečiadienį ji Prezidentūroje susitiko su G.Kazlausku ir išsakė jam griežtos kritikos dėl neveiklumo. Valdančiosioms partijoms pasiūlyta svarstyti šio Vyriausybės nario galimybę dirbti toliau. Premjeras A.Kubilius atsakydamas į šiuos žodžius, pareiškė, už prezidentės įvardytas problemas aplinkosaugos srityje nėra atsakingas tik ministras G.Kazlauskas.

Ketvirtadienį prezidentė teigė nenorinti spekuliuoti, svarstydama, ar aplinkos ministras gali toliau dirbti poste. Ji tik pabrėžė, kad Lietuva nesugebėjo panaudoti Europos Sąjungos (ES) lėšų, numatytų atliekoms tvarkyti.

“Nenoriu spekuliuoti – matote, nematome, dirbs ar nedirbs. Tik noriu pasakyti, kad lygiai treji metai, kai Lietuva vėluoja su atliekų pertvarkymu. Iki šiol 450 mln. litų, ES skirtų tvarkyti aplinkai, nė vienas litas nėra panaudotas ir nė vienas kontraktas nepasirašytas”, – pabrėžė valstybės vadovė.

Prezidentė trečiadienį problematiškiausiomis sritimis įvardijo atliekų tvarkymą, daugiabučių renovaciją, teritorijų planavimą ir valstybinių miškų tvarkymą. A.Kubilius savo ruožtu tvirtino matąs problemas, bet tai esą “ne ministro personalijos problema, o problema yra pačių problemų mastas”.

Pats G.Kazlauskas žurnalistams sakė trauktis iš posto neketinąs.

Jį į aplinkos ministro postą yra delegavusi valdančiajai koalicijai priklausanti Tautos prisikėlimo partija. Šios lyderis Arūnas Valinskas situacijos nekomentuoja.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...