2010 Birželio 21

Apklausos

Valdantieji – sociologinių apklausų autsaideriai

veidas.lt

Trijų visuomenės nuomonės tyrėjų gegužės mėnesio apklausų rezultatai – trys smūgiai žemiau juostos visoms valdančiosios koalicijos partijoms. Tėvynės sąjunga-krikščionys demokratai įsitvirtina tik ketvirtoje apklausų vietoje, pirmas tris užleisdami opoziciniams socialdemokratams, “darbiečiams” ir “tvarkiečiams”.

Jei Seimo rinkimai vyktų dabar, Liberalų sąjūdis bei Liberalų ir centro sąjunga vargu ar apskritai patektų į Seimą. Ką jau kalbėti apie Tautos prisikėlimo partiją, kuri negautų nė vieno procento rinkėjų balsų.

“Tenka tik apgailestauti. Manau, jei daugiau bendrautume su žmonėmis, jiems aiškintume tikrąją padėtį, net paklaustume, ką reikia daryti, gal ir pasitikėjimas padidėtų. Dabar arba to nedaroma, arba daroma per mažai. Jei kiekvieną kartą išeinama į televizijos ekraną tik su neigiama žinia, prieš tai su žmonėmis neaptarus, jiems nepaaiškinus sprendimų, iš kur bus reitingai”, – apgailestauja Tėvynės sąjungos frakcijos Seime narė Vida Marija Čigriejienė.

Tačiau ar trigubas fiasko apklausoje konservatoriams reiškia nokdauną? “Baltijos tyrimų” sociologas Romas Mačiūnas siūlo neskubėti daryti kategoriškų išvadų. “Apklausos rodo, kaip respondentai balsuotų, jei ateitų į rinkimus. O juk ateitų tikrai ne visi, juo labiau kad tarp einančiųjų balsuoti visuomet yra daug palaikančiųjų konservatorius. Žinoma, jei rinkimai vyktų dabar, būtų keista, jei konservatoriai rinkimus laimėtų – jų populiarumas tikrai labai krinta, bet fiasko to dar nepavadinčiau”, – sako R.Mačiūnas.

Politikams iš tiesų vertėtų sunerimti ne tik dėl savo reitingų: rinkos ir viešųjų tyrimų kompanijai “Baltijos tyrimai” naujienų agentūros ELTA užsakymu atlikus tyrimą paaiškėjo, kad ketvirtadalis respondentų negalėjo pasakyti, kokią partiją jie palaikytų, arba sakė, kad visiškai neitų balsuoti. Kituose dviejuose – visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “Vilmorus” / “Lietuvos ryto” ir “Spinter tyrimai” / “Delfi” – beveik keturi iš dešimties tvirtino arba neturintys nuomonės, arba balsuoti neisiantys.

Už ką rinkėjai balsuotų, jei Seimo rinkimai būtų vykę gegužę

Apklausos

Partija      
Socialdemokratai 20 proc. 16 proc. 13 proc.
Darbo partija 16 proc. 13 proc. 12,5 proc.
Tvarka ir teisingumas 10 proc. 11 proc. 11 proc.
Tėvynės sąjunga-Krikščionys demokratai 5 proc. 9 proc. 8 proc.
Naujoji sąjunga 4 proc. 4 proc. 3 proc.
Liberalų sąjūdis 4 proc. 3 proc. 6 proc.
Liberalų ir centro sąjunga   0,7 proc. 2 proc.
Tautos prisikėlimo partija 1 proc. 0,5 proc. 0,1 proc.
Nebalsuotų / nežino / neatsakė 25 proc. 39 proc. 40 proc.

Šaltinis: “Baltijos tyrimai” / ELTA, “Vilmorus” / “Lietuvos rytas”, “Spinter tyrimai” / “Delfi”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Misiūnas Misiūnas rašo:

  Na, yra dar dvi naujos partijos Prunskienės ir Zuoko. Tikėtina, kad dangiškos manos bus paprašyta iš jų. Cirkus rinkėjai mėgsta ir nori amžinai minkyti molį toje pat vietoje.

 2. Ridikas Ridikas rašo:

  Matyt, naują dešimtmetį pradėsim vėl iš pradžios. Ir taip be galo… Protelis daugeliui ištrintas ir trinamas.

 3. xl xl rašo:

  netikiu tomis apklausomis, netikiu, kad žmonės pamiršo sovietmetį ir tiki, kad saulę atneš komunistai, kunigaikštienės ar vėl..rusai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...