2010 Spalio 18

Energetika

Vakarų Lietuva elektrą gaus ne per Kaliningrado sritį

veidas.lt

Bitėnų elektros skirstyklos statybos pasienyje su Kaliningrado sritimi bus baigtos iki 2010 gruodžio 31 d., praneša Energetikos ministerija. Skirstykla reikalinga tam, kad Vakarų Lietuvos vartotojai elektrą gautų mūsų šalyje esančiais tinklais. Iki šiol elektros linijos ties Bitėnais iš Lietuvos driekėsi į Kaliningrado sritį, o iš ten – į Lietuvą.

„Bitėnų skirstykla – vienas iš Lietuvos elektros perdavimo tinklo stiprinimo darbų, specialistų dažniausiai vadinamas tinklo užžiedinimu. Šiuo metu elektra iš rytinėje Lietuvos dalyje esančių elektros generacijos šaltinių Klaipėdos kraštui tiekiama per įrenginius, kurie yra Kaliningrado srities teritorijoje. Atlikus Bitėnų skirstyklos projektą, elektra Klaipėdos krašto vartotojams bus perduodama tik Lietuvos teritorijoje nutiestomis 330 kV oro linijomis“,- pasakojo Bitėnų projekto vadovas Valentinas Kutkauskas.

Bitėnų skirstyklos statyba yra vienas iš keleto svarbių darbų stiprinant Lietuvos elektros energetikos sistemą

Stiprinant vidinį elektros tinklą be Bitėnų skirstyklos dar statoma Klaipėdos–Telšių elektros perdavimo linija bei rekonstruojamos Alytaus, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos pastotės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...