2010 Rugsėjo 29

Vaistai

Vaistinėse – dar daugiau pasirinkimo laisvės

veidas.lt

Nuo spalio 1 d. pacientai vaistinių monitorių ekranuose galės susipažinti ne tik su kompensuojamųjų, bet ir su nekompensuojamųjų vaistų kainomis bei pasirinkti preparatą pagal priimtiną kainą.

Sveikatos apsaugos ministerija įdiegė elektroninę paslaugą piliečiams – Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paiešką. Ministerija sistemą diegė siekdama suteikti pacientams informaciją apie maksimalias mažmenines vaistų kainas, kompensuojamų vaistų priemokas. Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieškos sistemą galima rasti Sveikos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

„Pirmą kartą pacientui suteikėme galimybę rinktis. Dabar pasitaręs su gydytoju ir vaistininku pacientas pagal bendrinį pavadinimą vaistą, galės išsirinkti už jam priimtiniausią kainą. Ši tvarka labiausiai palies tuos, kam brangūs vaistai iki šiol buvo neįkandama prabanga“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika.

Ministerijos užsakymu buvo patobulinta Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kainų paieškos sistema ir dabar ja savo veiklai gali naudoti bet kuri vaistinė.

Tokia tvarka, kuomet vaistinės monitoriuje suteikiama informacija apie to paties bendrinio pavadinimo vaistų kainas, Europos sąjungoje įdiegta pirmą kartą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...