2016 Kovo 03

Gyvenk sveikai

Vaisingumo problemos: 7 mitai ir tiesos

veidas.lt

Daktarė Jelena Tulčina

Senesniais laikais buvo  manoma, kad nevaisingumą į šeimą atneša moteris. Vyrai visuomet vaikščiojo iškėlę galvas ir tvirtindami, kad jei kas ir kaltas dėl to, kad palikuonių dar nėra, tai tikrai ne jie. Tobulėjančios diagnostinės technologijos panaikino šį mitą ir dabar jau žinome, kad tokių problemų gali turėti bet kuris šeimos narys. Kitus mitus apie nevaisingumą ir kitas vyriškas problemas paneigia ar patvirtina „Žvėryno natūralios medicinos centro“ gydytoja kardiologė, mitybos specialistė Jelena Tulčina.

1. Nevaisingumo sutrikimai yra įgimtos problemos. Gyvenimo būdas neturi tam įtakos. MITAS.

J.Tulčina: Vienas svarbiausių faktorių – pastovus stresas. Kamuojami jo vyrai pradeda rūkyti, o norėdami nusiraminti – vartoti alkoholį. Šis blogų įpročių kompleksas tiesiogiai veikia imunitetą, o tuo pačiu – ir ląsteles, apvaisinančias kiaušinėlius – spermatozoidus.

2. Per didelis svoris turi įtakos vaisingumui. TIESA.

J.Tulčina: Padidėjus svoriui natūraliai padaugėja ir moteriškų hormonų. Iki tol buvęs tikras mačo, vyras sumoteriškėja: jam atsiranda krūtys, išsivysto erekcijos sutrikimai, sumažėja seksualumas, kraujyje atsiranda limfos sąstovis, iš to kyla prostatos problemos. Negana to – esant per dideliam svoriui, į lytinius organus priteka mažiau kraujo ir silpsta vyriškoji jėga. Galiausiai, ir pats paprasčiausias dalykas – nutukusiam vyrui darosi sunku mylėtis – jis dūsta, labai greitai pavargsta, lytinis aktas jam tampa nemalonia prievole, blogiausiu atveju pasitaiko ir mirčių, organizmui neatlaikius fizinio krūvio sekso metu.

3. Mityba neturi jokios įtakos reprodukcinei sistemai. MITAS.

J. Tulčina: Dėl didelio gyvenimo tempo bei streso žmonės maitinasi chaotiškai, o daugelis tų produktų ne tik nestiprina mūsų imuninės sistemos, bet ir ją silpnina, apsunkina jos darbą. Nuo netinkamo maisto žūsta mūsų imuninės sistemos ląstelės – limfocitai, iš jų išsiskiria stiprūs fermentai, sukeliantys kraujo uždegimą. Tuomet uždegimas pasklinda po visą sistemą, tuo pačiu ir lytinius organus.

4. Technologinės priemonės didina nevaisingumą. Iš dalies TIESA.

J. Tulčina: Žinoma, elektromagnetinės bangos daro poveikį mūsų organizmui. Nors tai nėra pagrindinis faktorius, bet nuo jų žmogus darosi suirzęs, piktas, agresyvus bei pavargęs. Tokiam vyrui tikrai ne moterys galvoje. Juokaudama galiu pridurti, kad panašu, kad greitai ateis laikas, kai ir mylėdamiesi žmonės darysis asmenukes bei tikrins socialinius tinklus. Kad ir koks svarbus darbas bei bendravimas socialiniais tinklais, nepamirškite žmogaus, su kuriuo išėjote pavakarieniauti. Dėmesys, rodomas vienas kitam ne lovoje, ypač svarbus ir jūsų lytinio gyvenimo kokybei.

5. Vyresnio amžiaus vyrai būtinai susidurs su vaisingumo bei erekcijos problemomis. MITAS.

J. Tulčina: Vyriausiam pasaulyje tėčiui, kai jis susilaukė sūnaus, buvo 96 metai. Vyras, pasirinkęs sveiką gyvenimo būdą ir adekvačiai reaguojantis į stresines situacijas, tikrai gali išlikti pajėgus ir būdamas garbaus amžiaus. Vieni svarbiausių faktorių – saikingai maitintis produktais, kurie tinka mūsų imuninei sistemai ir sportuoti siekiant naudos kūnui, o ne ryškinti raumenis kenksmingais papildais.

6. Steroidai ir besaikis maisto papildų vartojimas apsunkina reprodukcinės sistemos veiklą. TIESA.

J. Tulčina: Visų pirma, esu įsitikinusi, kad papildai žmogui, kuris maitinasi teisingai, yra visiškai nereikalingi. Baltyminiai kokteiliai augina ne tik raumenų, bet ir širdies masę. Kai sumažės sporto krūvis, ji bus nepakankamai aprūpinama deguonimi ir iškils širdies ligų tikimybė. Tuo tarpu steroidai slopina visą imuninę sistemą, taip sukeldami didelę grėsmę ir lytinei funkcijai.

7. Per retai mylintis atsiranda erekcijos sutrikimų. MELAS.

J. Tulčina: Seksas organizmui yra sveikas ir naudingas, tačiau jei kurį laiką vyras yra lytiškai neaktyvus, tai nesukelia jokios grėsmės sveikatai. Jei turite per daug energijos, ieškokite ne priežasties pasukti į kairę, o malkų krūvos, kurią skaldydami galėtumėte išsilieti.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Almantas Almantas rašo:

    Buvau skaitęs čia http://www.azuolynospa.lt/seksualiniu-sutrikimu-gydymas-vyrams/erekcijos-sutrikimu-gydymas , kad retas mylėjimasis neturi įtakos erekcijai, o dabar dar ir gerb. dr. Jelena Tulčina jeigu taip sako, tai patikėsiu.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...