2010 Balandžio 23

Kuras

Vairuotojai taupo degalus maišydami su bioetanoliu

veidas.lt

Degalų kainomis pasibaisėję vairuotojai ieško išeičių – ėmė piltis daug pigesnį 85 markės bioetanolį. Pernai šių ekologiškų degalų buvo galima įsigyti tik vienoje degalinėje, o šiandien jau 21-oje, rašo “Lietuvos rytas”.

“85 markės degalų prekyba auga itin sparčiai – nuo vasario ji išaugo keturis kartus. Todėl plečiame degalinių, kuriose galima įsigyti šių degalų, tinklą”, – sakė bendrovės “Lukoil Baltija” Baltijos regiono mažmeninės prekybos direktorius Romas Turlinskas.

Bioetanolį parduoda septynios šio tinklo degalinės. Šiais degalais prekiauja ir šešios “Baltic Petroleum” bei viena “Lietuva Statoil” degalinė. Šių tinklų atstovai irgi pastebėjo, kad daugėja vairuotojų, kurie įprastą benziną maišo su 85 markės degalais.

Bioetanolis skirtas tik tam pritaikytiems naujiems automobiliams. Šie degalai tinka Švedijoje neseniai pagamintiems modeliams, taip pat kai kuriems atvežtiems iš JAV.

Kai kurie servisai už 1 tūkst. litų jau siūlo pritaikyti variklį bioetanoliui.

Tiesa, naudojant bioetanolį degalų sąnaudos yra didesnės maždaug 15 proc., palyginti su benzinu. Benzino kaina dabar yra 40 proc. didesnė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...